37 savaitės nėštumo laikotarpiu nėštumo diabetu

Prieš nėštumo 37 savaitę moteriai galėjo būti gestacinis diabetas maždaug devynis savaites. Kraujo tyrimai dėl būklės atliekami trečiojo trimestro pradžioje, maždaug po 28 savaičių. Nors nėštumo diabetikoje moterys priskiriamos didesnei nėštumo rizikos kategorijai, būklę galima valdyti atsargiai. Amerikos akušerių ir ginekologų kongresas teigia, kad nuo 2 iki 10 proc. Moterų kasmet diagnozuojamas nėštumo diabetas.

Gestacinis diabetas apibrėžtas

ACOG apibrėžia gestacinį diabetą kaip viršutinį gliukozės kiekį kraujyje. Gliukozės perteklius atsiranda, kai organizmas negamina pakankamai insulino, kad gliukozė būtų paverčiama energija. Būklė ateina ir eina su nėštumu. Moterims, kurioms nėštumo laikotarpiu nėštumo laikotarpiu nėštumo laikotarpiu nėštumo laikotarpiu nėštumo laikotarpiu nėštumo pradžioje nėštumo laikotarpiu nėštumo pradžioje nėšt ACOG sako, kad iki pusės iš jų II tipo diabetas bus vystomas vėliau.

Gydymas

Dieta, fizinis krūvis ir, kartais, vaistai yra gestacinio diabeto kontrolės raktas. Pacientams reikia vengti rafinuotų angliavandenių, cukraus ir kofeino bei palaikyti plaukimo, vaikščiojimo ar prenatalinės jogos režimą. Kartais reikalingi insulino šūviai.

Potencialios komplikacijos

Jei gestacinis diabetas nėra kontroliuojamas, gali atsirasti rimtų komplikacijų. Tai yra priešlaikinis gimdymas, preeklampsija arba neįprastai didelis motinos kraujospūdis, kvėpavimo distreso sindromas arba sunkumai kūdikio kvėpavimo metu gimimo metu, gimimo defektai ir makrosomija arba labai didelis kūdikis. Pasak akušerijos Šiandien, kūdikis gali patekti į diabetinį šoką ir mirti gimdymo metu netinkamo ligos valdymo atveju.

37 savaitės

Iki 37 savaičių moterys, turinčios nėštumo diabetą, bus tikrinamos kas savaitę. Dėl preeklampsijos ir makrozomijos rizikos šioms moterims yra šiek tiek didesnė tikimybė pristatyti kūdikius per cezario pjūvį. Gydytojai atidžiai stebės kūdikio dydį, gimdos gliukozės kiekį ir kraujospūdį, norėdami nustatyti, ar reikia cezario. Nėštumas yra laikotarpis nuo 37 iki 42 savaičių, todėl šiuo metu kūdikiai greičiausiai gimtų be komplikacijų.

Įspėjimas

Visos nėščios moterys turi stebėti savo gydytojų ar akušerių skaičių vaisiui iki nėštumo 37 savaitės. Moterys, turinčios nėštumo diabetą, nėra išimtis. Jei vaisiaus judesių skaičius per bet kurią dviejų valandų intervalą sumažėja iki 10, jie nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba akušerę. Tai rodo sunkų vaisiaus baimę.