Alergija visiems krakmolams

Pavojingos maisto alergijos gali jus narsiai valgyti. Jei turite reakciją į krakmolingus maisto produktus, pvz., Kukurūzus, žirnius, bulves ir grūdus, jūsų mityba gali atrodyti labai ribota. Alergija ryžiams yra neįprasta, bet įmanoma. Krakmolas yra sunku išvengti, o tam tikri maisto priedai ir perdirbti maisto produktai gali sukelti netikėtą reakciją. Mokymasis, kaip papildyti savo mitybą, norint kompensuoti trūkstamas maisto grupes, yra svarbus įgūdis gyventi sveiką gyvenimą.

Krakmolas palyginti su glitimo

Krakmolas susideda iš ilgos gliukozės molekulių grandinės. Dažnai maisto produktas yra baltymų komponentas, kuris sukelia alergines reakcijas, pvz., Glitimą kviečiuose. Kadangi krakmolas yra sudarytas iš cukraus, turėtumėte laikytis maisto dienoraščio, kad tiksliai tiksliai nurodyti, kokie maisto produktai sukelia jūsų simptomus. Labai lengva supainioti krakmolo alergiją su glitimo alergija, nes abu yra daugelyje to paties grūdų maisto. Jei reaguojate į daržovių krakmolą, pavyzdžiui, bulves ir žirnius, glititas greičiausiai nėra jūsų problemos kelias. Maisto alergijos simptomai yra apsunkintas kvėpavimas, bėrimas, niežėjimas, patinimas, vagysčių skausmai ir viduriavimas.

Paslėptas krakmolas

Atsižvelgiant į jūsų alergijos jautrumą, įsivaizduokite, kad vartojate paslėptus krakmolus perdirbtuose maisto produktuose. Patikrinkite ingredientų sąrašą mitybos faktų etiketėje, kad sužinotumėte, ar modifikuotas maisto krakmolas yra įtrauktas į jūsų mėgstamiausius produktus. Buliojono kubeliai, padažai, sriubos, sojos padažas, imitacinė žuvis ir saldainiai yra visi galimi nedidelių krakmolo kiekių šaltiniai. Daugelyje maisto produktų yra natūralaus arba pridėto krakmolo, bet visų krakmolo maisto produktų išpjaustymas gali būti nereikalingas. Pasitarkite su savo gydytoju, kad nustatytumėte, kokių atsargumo priemonių reikia imtis.

Trūksta maistinių medžiagų

Jei visiškai pašalinsite krakmolą iš dietos, gali būti, kad nepasireikšti pagrindinių mikroelementų ir skaidulų. B vitaminai, išskyrus vitaminą B-12, dažniausiai randami iš grūdų. Vitaminas A yra daugelyje krakmolingų vaisių ir daržovių, tokių kaip mangai, morkos ir moliūgai. Tam tikros mineralinės medžiagos, tokios kaip cinkas ir magnis, taip pat yra krakmolo maisto produktuose. Valgyk įvairius maistinių medžiagų kiekius, kuriuos galite toleruoti. Apsvarstykite multivitaminą, kuris padės jums patenkinti jūsų poreikius. Pasitarkite su savo gydytoju apie tinkamą papildymą.

Dietos apribojimai

Prieš griežtai apriboti savo mitybą žr. Alergologą, kad nustatytumėte tikslią simptomų priežastis. Registruotas dietologas gali dirbti su jumis, kad galėtumėte pateikti jums tinkamus valgymo planus. Alergija gali būti sunku įveikti, tačiau susipažinti su maisto etiketėmis ir eksperimentuoti virtuvėje gali vėl maloniai valgyti. Pasitikėkite savo kūnu ir nebijokite išbandyti naujų maisto produktų, kurie gali jums padėti. Kai maitinate lauke, atlikite savo tyrimą ir paprašykite pasikalbėti su virėju, jei reikia, norėdami gauti reikiamą informaciją.