Alfa hidroksi rūgštis prieš retiną-a

Tiek Retin-A, tiek alfa hidroksi rūgštis arba AHA paprastai naudojamos kaip odos priežiūros produktai. Galite naudoti Retin-A arba AHA vietomis, kad galėtumėte gydyti ar užkirsti kelią saulės žalai jūsų odai, be kitų odos problemų. Pasitarkite su savo gydytoju apie AHA ar Retin-A vartojimą, kad galėtumėte pasakyti apie galimą šalutinį poveikį ir riziką.

Aprašymas

“AHA” yra pagamintas iš vaisių ir pieno, o “Retin-A” yra iš vaistų, vadinamų vietiniu tretinoinu, sako Pitsburgo medicinos centro universitetas. Pasak “Michigan Health” sistemos universiteto, be “Retin-A” tretinoinas taip pat parduodamas su prekės ženklu Tretin-X, Reova, Altinac, Avita ir Atralin. Skirtingai nuo Retin-A, kosmetikos gaminiuose dažniausiai pridedama AHA, paprastai kaip raukšlių, odos senėjimo ir saulės poveikio ingredientas.

Funkcijos

Pasak Pitsbergo medicinos centro universiteto, “Retin-A” yra vitamino A tipas, kuris skatina odos ląstelių regeneraciją ir viršutinio odos sluoksnio, daugiausia sudaryto iš negyvų odos ląstelių, eksfoliaciją. Pažymi Mičigano sveikatos sistemos universitetą, Retin-A gali užtrukti keletą savaičių ar net mėnesių, kad būtų užtikrintas visas jo poveikis ir gali pablogėti odos būklė. Vienas iš pagrindinių ingredientų, naudojamų cheminių žievelėse, AHA turi labai panašią funkciją, skatinant viršutinį odos sluoksnį nulupti. Šis veiksmas pašalina senas, negyvas odos ląsteles ir atskleidžia atnaujintą odos sluoksnį žemiau.

Naudoja

Pasak Pittsburgo medicinos centro universiteto, “AHA” cheminių žievelių ar kosmetikos odos gaminiuose dažnai naudojamas odai atnaujinti ir odai išplauti, taip pat mažinti raukšles ir kitas odos senėjimo savybes. Jūs taip pat galite naudoti AHA odos pigmentacijos problemoms ištaisyti, stadijos išvaizdai sumažinti ir netgi padėti gydyti psoriazę. “Retin-A” galite naudoti panašiais tikslais, tačiau jis dažniausiai naudojamas spuogų gydymui, pažymi Mičigano sveikatos sistemos universitetas. Jei turite kokių nors šių odos būklių tipų, prieš vartodami AHA ar Retin-A pasikalbėkite su savo gydytoju.

Šalutiniai poveikiai

Naudojant “Retin-A”, jūsų oda gali būti jautresnė saulės šviesai, taip pat saulės spindulių lovoms ir lempos, įspėja Mičigano sveikatos sistemos universitetas. Retin-A taip pat gali sudeginti lūpas, akis, nosį ir burną, jei vartosite vietinius vaistus šiuose rajonuose. Jums gali pasireikšti deginimas, niežėjimas, patinimas, paraudimas, dilgčiojimas ir dirginimas odos srityse, kuriose taikote Retin-A. Pasak Pittsburgo medicinos centro, AHA taip pat gali sukelti tokius odos sudirgimus, taip pat bėrimus, pūsleles ir spalvą.

Įspėjimai

Retin-A gali būti pavojingas nėštumo metu, todėl prieš nėštumo ar maitinimo krūtimi maitindamas maitindamas maistą žindote, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, patardamas Mičigano sveikatos apsaugos universitetui. Naudojant Retin-A kartu su tam tikrais vaistiniais preparatais, jūsų oda gali būti labiau jautri šviesai; šie vaistai yra sulfatai, chlorpromazinas ir susiję vaistai, diuretikai, tetraciklinas ir susiję vaistai bei tam tikri antibiotikai. Nenaudokite jokio odos produkto, kurio sudėtyje yra daugiau nei 10 procentų AHA koncentracijos, ir nutraukti AHA vartojimą, jei atsiranda bet koks odos dirginimas, įspėja Pitsburso medicinos centras.