Aliejaus ar citrinos rūgšties netoleravimas

Diagnozuoti skirtumą tarp alergijos ir netoleravimo sunku, nes dvi sąlygos gali sukelti panašius simptomus. Pagal “Science Daily” citrinos rūgštis yra daugelio perdirbtų maisto produktų ir gėrimų priedas, kuris naudojamas kaip natūralus konservantas ir prideda rūgšties skonį. Tai organinė rūgštis, kuri daugiausia randama citrusų vaisiuose. Jei po citrinų rūgšties vartojimo atsiranda nepageidaujamų reakcijų, tuomet taip pat pasireiškia tokie pat simptomai, kai valgote citrusinius vaisius. Pasitarkite su savo gydytoju dėl tinkamos diagnozės ir skirkite alergiją ir netoleravimą.

Maisto alergija

Maisto alergija yra imuninės sistemos perreakcija į citrinų rūgštyje esančius baltymus. Kai vartojate produktą, kurio sudėtyje yra citrinos rūgšties, jūsų kūnas neatpažįsta baltymų ir pradeda ginti save. “Medline Plus” teigia, kad imuninė sistema pradeda gaminti specifinius antikūnus, vadinamu IgE arba imunoglobulinu E, antikūnus, kurie yra skirti kovoti su invazinių baltymų. Kai IgE antikūnai patenka į kraują, kiaušidžių ląstelės pradeda gaminti histaminą. Histaminas yra kūno cheminė medžiaga, kuri padeda užkirsti kelią infekcijoms, tačiau alerginės reakcijos metu minkštuose audiniuose išsiskiria dideli kiekiai, todėl uždegimas.

Netolerancija

Pagal MayoClinic.com citrinos rūgšties netoleravimas skiriasi nuo alergijos, nes jis neveikia imuninės sistemos. Citrinos rūgšties netoleravimas yra virškinamojo trakto sutrikimas. Amerikos gastroenterologijos kolegija teigia, kad maisto talpos nestabilumas yra susijęs su nesugebėjimu plonosiose žarnose tinkamai virškinti tam tikrus maisto produktus esančius cukrus ir baltymus. Dėl to cukrus ir baltymus lieka sudėtingoje būsenoje ir jų negalima absorbuoti žarnyne. Virškinimo sistema tampa sudirgusi, uždegusi ir patinę, dėl ko susidaro įprasti citrinos rūgšties netoleravimo simptomai.

Simptomai

Dažniausiai pasitaikantys abiejų būsenų simptomai yra susiję su virškinimo trakte. Netrukus po citrinų rūgšties vartojimo gali išsivystyti pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, skrandžio skausmas, viduriavimas, kraujas išmatose ir nemalonus išmatose. Jei esate alergiškas citrinų rūgščiai, atsiras kitų simptomų, išskyrus virškinimo sistemą. “Medline Plus” teigia, kad įprasti su maistu susiję alergijos simptomai yra astma, švokštimas, dusulys, nosies užgulimas, sloga, odos reakcijos, dilgėlinė, egzema ir veido patinimas. Jei turite simptomų, susijusių su alergija, turite kreiptis į gydytoją.

Diagnozė

Alergologas yra labiausiai kvalifikuotas gydytojas, kuris diagnozuoja jūsų būklę. Alergologas kartu su jūsų pagrindiniu gydytoju dirbs kartu, kad atliktų įvairius kraujo, odos ir išmatų tyrimus. Alergijos tyrimai yra naudojami siekiant nustatyti IgE antikūnų buvimą kūnui, esant citrinų rūgščiai. Kiti testai, skirti diagnozuoti netoleranciją, atrodo sudėtingų cukrų ir baltymų kiekį jūsų išmatose.