Angliavandeniai ir chapped lūpos

Angliavandeniai yra maistinių medžiagų klasė, kuri neįtraukta į daugelį populiarių dietų, įskaitant dietines dietas Atkins ir South Beach. Šios dietos yra šiek tiek prieštaringos dėl galimo žalingo šalutinio poveikio ir todėl, kad svorio sumažėjimas, gautas naudojant šias dietas, atliekamas naudojant biologinę funkciją, vadinamą ketoze. Pasak Vanderbilt universiteto, ketozė oficialiai laikoma apykaitos sutrikimu ir yra atsakinga už didžiąją dalį svorio, prarastos po mažai angliavandenių dietos. Kitas šalutinis poveikis, kurį žmonės kartais patiria dėl mažai angliavandenių turinčios dietos, yra skilimo lūpos.

Angliavandenių vaidmuo

Angliavandeniai yra pagrindinis energijos šaltinis kūnui ir degalus, ir raumenų susitraukimus, ir tinkamą smegenų funkciją. Sveikas suvartojamų angliavandenių kiekis palaiko subalansuotą metabolizmą skatinant naudoti riebalus kaip kurą, tuo pačiu išvengiant baltymų naudojimo. Angliavandeniai yra daugelyje maisto produktų, įskaitant grūdus, vaisius ir pieno produktus. Daržovės taip pat suteikia nedidelį kiekį angliavandenių.

Prasidėjusių lūpų priežastys

Sugedusios lūpos yra sausos, krekingo ir net skausmingos. Tai gali sukelti asmeniniai įpročiai, tokie kaip lakavimas lūpomis, kvėpavimas per burną ir neapsaugojimas nuo aplinkos. Dietiniai klausimai, tokie kaip didelio rūgštingumo maisto produktai ir per daug vitamino A, taip pat gali sukelti sutrikusias lūpas. Dehidratacija yra labai dažna plyšių lūpos priežastis.

Sumažinti lūpų ir mažai angliavandenių dietos

Ketozės metu išleidžiamos cheminės medžiagos, vadinamos ketonais, padidina natrio ir vandens išsiskyrimą. Tai sukelia greitą dehidrataciją ir gali sukelti sutrūkusias lūpas. Mažiems angliavandenių programoms skirtos dietos kartais kenčia nuo vitaminų trūkumo, o tai gali taip pat pabloginti lūpas ir dehidrataciją.

Teisės gynimo priemonės

Labiausiai veiksminga priemonė, skirta sutrūkusioms lūpoms, yra geriamas didelis vandens kiekis. Taip pat turėtų būti išlaikytos tinkamos elektrolitų, tokių kaip natris, kalis ir kalcis, kiekis, kad įsisavintų vandenį. Neskaidrūs ir nepatvarūs lūpų balzamiai gali padėti laikinai atpalaiduoti skilinėjamų lūpų skausmą ir diskomfortą.