Anglies rūgštis maisto produktuose

Anglies rūgštis susidaro, kai anglies dioksidas ištirps vandenyje. Anglies rūgštis yra silpna rūgštis ir ji naudojama visiems žinduoliams, norint apsaugoti kraują, nes ji yra kvėpavimo tarpinė. Anglies rūgštis, rasta visuose gazuotuose gėrimuose, yra atsakinga už jų gėrimą. Jis taip pat yra fermentuotuose maisto produktuose kaip šalutinis fermentacijos bakterijų produktas. Mažais kiekiais manoma, kad anglies rūgštis nėra kenksminga žmonėms.

Anglies rūgštis gamtoje

Anglies rūgštis dažniausiai būna vandenynų, jūrų, ežerų, upių ir lietaus vandenyse, nes ji susidaro, kai aplink atmosferoje plačiai paplitęs anglies dvidegatas liečiasi su vandeniu. Tai netgi egzistuoja ledynmečiu, nors ir mažesniu kiekiu. Anglies rūgštis yra labai silpna rūgštis, tačiau laikui bėgant ji gali prisidėti prie erozijos. Padidėjęs anglies dioksidas atmosferoje sukėlė daugiau anglies rūgšties, kuri susidaro vandenynuose, ir iš dalies yra atsakinga už šiek tiek padidėjusį vandenynų rūgštingumą per pastaruosius šimtus metų.

Anglies rūgštis maiste

Anglies rūgštis fermentuotuose maisto produktuose yra bakterijų, kurios patiekiasi suardomu maistu, atliekos, aiškina “Mitybos mokslų” Michelle McGuire. Maistui gaminami dujiniai burbuliukai paprastai yra anglies dioksidas iš anglies rūgšties ir ženklas, kad maistas fermentuoja arba Vyksta blogai. Dažniausiai vartojamų fermentuotų maisto produktų pavyzdžiai yra sojų padažas, miso sriuba, rauginti kopūstai, korėjiečių kimchi, tempeh, kefyras ir jogurtas. Rauginti grūdai ir daržovės taip pat yra naudingų bakterijų, kurios gali išlaikyti potencialiai patogeniškus mikroorganizmus, kurie gali būti patikrinti jūsų žarnose, ir padidinti vitaminų B-12 ir K. gamybą.

Anglies rūgštis gėrimuose

Anglies rūgštis taip pat žinoma kaip anglies dioksido tirpalas ir dihidrokarbonatas. Anglies rūgštis formuojasi vandens karbonizacijos procese, dėl kurio susidaro soda pop ir gaivieji gėrimai, kaip nurodyta “Maisto mokslo ir technologijų žodynas”. Tai reiškia, kad anglies rūgštis prisideda prie didelio rūgštingumo soda pop, tačiau rafinuotas cukrus Turinys ir fosforo rūgštis yra dažniausiai atsakingi.

Efektai

Jūsų “raudonieji kraujo kūneliai” gali išskirti vandenilio atomą iš anglies rūgšties ir paversti juo į bikarbonatą, kuris lengvai ištirpsta kraujo plazmoje ir prisideda prie buferinio kraujo kaupimosi, kaip nurodyta “Medicininėje biochemijoje: žmogaus metabolizmas sveikatai ir liga”. Mažesniuose kiekiuose , Anglies rūgštis yra nekenksminga. Dantų erozija ir skilimas, atsirandantis dėl didelio druskos suvartojimo, yra siejamas visų pirma su cukraus kiekiu ir galbūt su fosforo rūgštimi.