Apatinės kairės dalies pilvo ir nugaros skausmo priežastys

Skausmas pilvo ir nugaros srityje gali būti nepaprastai pavojingas. Skausmas kairėje pilvo apačioje ir nugaroje gali būti problema su bet kokiu pilvo organų skaičiumi. Skausmą gali sukelti kažkas taip paprasta, kaip vidurių užkietėjimas ar toks sunkus kaip inkstų akmuo. Būtina žinoti apie pavojingiausius ir rimtų būklių simptomus, kurie padės nustatyti, kada laikas pasveikti gydytoją.

Divertikulitas

Divertikulitas yra įprasta kairiojo pilvo ir nugaros skausmo priežastis ir vis dažniau pasitaiko ligoninėje. Kaip jūs senestate, mažos maišeliai gali išsivystyti ties stuburo sienomis. Dažniausiai šie maišeliai išsivysto sigmoidėje esančioje storosios žarnos pusėje, esančioje kairėje pilvo srityje. Divertikulitas atsiranda, kai bakterijos įstrigo šiuose maišuose ir užsikrečia. Infekcija sukelia gaubtinės žarnos uždegimą, dėl to skausmas kairėje pilvo apačioje, kuris gali būti jaučiamas ir nugaroje. Kiti galimi divertikulito simptomai yra karščiavimas, vidurių užkietėjimas, pykinimas ar viduriavimas.

Kiti virškinimo sistemos priežastys

Kepenų problemos, išskyrus divertikulitus, taip pat gali sukelti apatinius pilvo ir nugaros skausmus. Kažkas taip paprasta, kaip vidurių užkietėjimas, gali sukelti skausmą, kai jūsų dvitaškis išsilydo išmatose. Jei skausmingas vidurių užkietėjimas yra susijęs su pilvo pūtimu ir negalėjimu perduoti dujas, gali būti užstukimas storosios žarnos. Vėžys, apimantis paskutinę gaubtinės žarnos dalį, taip pat gali sukelti kairįjį pilvo ir nugaros skausmą. Kakliuko vėžys yra antrasis pagrindinis su vėžiu susijusių mirčių priežastis Jungtinėse Amerikos Valstijose, praneša Ligų kontrolės ir prevencijos centrai. Simptomai gali būti pasikeitė išmatų konsistencija, pilvo pūtimas ir (arba) kraujo išmatos.

Šlapimo sistemos priežastys

Sunkus kairiojo skilties nugaros skausmas, kuris skleidžia apatinę pilvo dalį, gali rodyti inkstų akmenį arba šlapimo takų infekciją toje pačioje pusėje. Inkstų akmenys susidaro iš perteklių kristalą formuojančių medžiagų šlapime. Kai didesni akmenys perkelia per šlapimo sistemą, jie gali įstrigti, sukelti skausmą, kruviną šlapimą ir pykinimą. Panašus skausmas taip pat gali būti jaučiamas progresuojančios šlapimo takų infekcijos kairėje pusėje. Šlapimo takų infekcija, susijusi su inkstais, vadinama pielonefritu ir susijusi su vienpusiu pilvo ir nugaros skausmu, deginimu su šlapinimu ir karščiavimu.

Reprodukcinės sistemos priežastys

Kairės apatinės pilvo dalies ir nugaros skausmas moterims gali rodyti su kiaušidžių ar kiaušintakių vamzdeliu susijusią problemą. Infekcija, cista ar kiaušidės sukimas gali sukelti stiprų skausmą, kuris paprastai tampa blogesnis. Nėštumas, esantis kairėje kiaušintakio vamzdelėje arba kiaušidėse, o ne gimdoje – būklė, vadinama negimdiniu nėštumu, – tai dar viena galima skausmo priežastis ir gali būti kraujavimas iš makšties. Vyrams sėklidžių infekcija, navika ar kreivė kairėje sėklidėje paprastai sukelia skausmą, kuris išsiskiria iš sėklidės į kairę pilvo ir nugaros dalį.

Kada pamatyti savo gydytoją

Kreipkitės į savo gydytoją iškart, jei atsiranda pilvo skausmas ir nugaros skausmas, ypač jei per kelias dienas jis neišnyksta arba pablogėja. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei atsiranda pilvo ir nugaros skausmas kartu su karščiavimu, krauju išmatomis, nuolatine vėmimu, negalėjimu perduoti dujų, kraujavimo iš makšties, galvos svaigimo ar alpimo.