Apie fermento alfa galaktozidazę

Kiekvienas išgyvena dujų vienu ar kitu metu. Dujiniai virškinimo traktas gali sukelti pilvo skausmą, diskomfortą, pilvo pūtimą ir burpavimą. Dauguma žmonių patiria švelnius su dujomis susijusius simptomus, kurie yra normalūs. Kiti turi nepakantumą sudėtingiems angliavandenims. Tokiu atveju gali pasireikšti simptomai dažniau ir dažniau. Alfa-galaktozidazė yra fermentas, kuris padeda išskaidyti sudėtingus angliavandenius. Jūs galite jį rasti kaip nereceptinį dietinį priedą, parduodamą siekiant išvengti dujų.

“Gassy” patirtis

Žarnyno dujos yra dažnas, dažnai gerybinis virškinimo skundas. Dujos atsiranda dėl to, kad tam tikri maisto produktai nėra visiškai suskaidomi, jie tarnauja kaip bakterijų maistas. Įvairūs maisto produktai sukelia dujas, ypač pupeles, nevalytus grūdus, brokolius, žiedinius kopūstus, kopūstus, Briuselio kopas ir šparagus. Kiti maisto produktai, kurie gali sukelti dujų, yra pieno produktai, sodos ir tam tikri vaisiai, pavyzdžiui, kriaušės, obuoliai ir persikai. Maisto produktai, kurie dujas sukelia vienam asmeniui, negali sukelti dujų kitam asmeniui.

Alfa-galaktozidazės funkcija

Jūsų organizmas išskiria įvairius fermentus ir padeda suvalgyti valgomus maisto produktus – gamina alfa-galaktozidazę, skirtą maistiniams cukrų suskaidymui. Pasak “NYU Langone” medicinos centro, “Aspergillus niger” yra maisto papilduose esantis šaltinis, taip pat jis yra ypač didelis mielių kiekis. Kaip priedas, alfa-galaktozidazė padeda išvengti žarnyno dujų. Tipinė dozė yra 450 galaktozidozių vienetų – arba GalU – su kiekvienu angliavandenių turinčiu maistu.

Alfa-galaktozidazės veiksmingumas

Tyrėjai atliko dvigubai aklą, placebu kontroliuojamą tyrimą, kurio tikslas buvo nustatyti alfa-galaktozidazės veiksmingumą žarnyne ir su duoju susijusiems simptomams sveikiems savanoriams. Aštuoni dalyviai paėmė 300 ar 1200 GalU alfa-galaktozidazės su bandomojo valgio, kuriame buvo virtos pupelės. Abi dozės žymiai sumažino visų su dujas susijusių simptomų sunkumą. Tyrėjai pastebėjo, kad 1200 GalU alfa-galaktozidazės taip pat žymiai sumažino kvėpavimo vandenilį, kuris yra bendras dujų rodiklis. Tyrimas buvo paskelbtas 2007 m. Sausio mėn. “Virškinimo ligų ir mokslų” klausimu.

Papildyti saugą

Alfa-gliukozidazė yra saugi sveikiems suaugusiesiems. Tačiau jums gali prireikti to išvengti, jei sergate cukriniu diabetu arba yra genetinė būklė, pavadinta galaktozemija, kuri paveikia kūno keitimąsi cukrumi. Kadangi alfa-gliukozidazė padidina angliavandenių absorbciją, ji gali padidinti cukraus kiekį kraujyje. Klinikinių vaistų nuo diabeto, vadinamų alfa-gliukozidazės inhibitoriais, blokuoja alfa-gliukozidazės fermentą. Alfa-gliukozidazės papildų vartojimas gali sumažinti šios klasės vaistų veiksmingumą.