Ar galite pagreitinti medžiagų apykaitą su natūraliais sulčių receptais?

Blake Lively, Džesika Alba ir Jennifer Lopez yra tarp įžymybių, kurios tariamai šoktelėjo dėl sulčių traukos. Tačiau sultys neatsako už jų pavydėtiną kūną. Šviežiai presuotos sultys yra tinkamas būdas vartoti vaisius ir daržoves, tačiau sultys neturi jokių pastebimų metabolizmą skatinančių savybių. Geriau valgyti sveikų vaisių ir daržovių, kurių sudėtyje yra tos pačios maistinės medžiagos kaip ir paprastosios sultys, tačiau vis tiek natūralus pluoštas tampa tarsi pilnas. Apvalkinkite sveiką mitybą su liesomis baltymų, sveiki grūdelių, nesočiųjų riebalų ir mažai riebių pieno produktų, ir sutelkti dėmesį į savo fizinį aktyvumą. Pratimai padeda padidinti metabolizmą daugiau nei bet kokio natūralaus sulčių derinys.

Jūsų metabolizmo komponentai

Jūsų metabolizmą sudaro trys pagrindinės dalys. Jūsų atsipalaidavimo medžiagų apykaitos norma arba RMR, kuris sudaro apie 60 procentų jūsų medžiagų apykaitos, yra kalorijų, kurias kasdien naudojate esminėms kūno funkcijoms, pvz., Kvėpuoti ir pumpuoti kraują, skaičius. Fizinis aktyvumas gali sudaryti dar 30 proc. Metabolizmo. Formalus mankštas, taip pat kasdieniniai veiksmai, tokie kaip maudymas ir vaikščioti aplink biurą, skaičiuojami į šią kalorijų deginimo dalį. Galutinis 10 proc. Jūsų metabolizmo vadinamas terminiu maisto poveikiu – kalorijomis, kurias jūsų kūnas naudoja virškinti maistą ir perdirbti jo maistines medžiagas.

Maisto produktai gali pagreitinti jūsų metabolizmą

Nors jie nėra sultyse, kai kurie maisto ingredientai – įskaitant kofeiną, arbatą ir kapsaiciną iš karštųjų pipirų – gali kukliai padidinti medžiagų apykaitos greitį trumpam laikui. Remiantis tyrimu, paskelbtu 2008 m. “American Journal of Clinical Nutrition”, baltymai turi aukštą terminį efektą, o tai reiškia, kad jūsų kūnas sudegina daugiau kalorijų norint virškinti didelį kiekį baltymų turinčių maisto produktų; Kapsaicinas yra vienintelis iš šių ingredientų, Padidina naudą ir lengvai integruojasi į kai kuriuos sulčių receptus. Kapsaicinas yra karštųjų paprikų mišinys, kuris suteikia jiems intensyvų, aštrų įkandimą. Naudojimasis raudonaisiais pipirais kaip valgio dalis padidino energijos sąnaudas ir skatino aukštesnę kūno temperatūrą tiriamuosiuose subjektuose, pranešė 2011 m. Fiziologijos ir elgesio tyrimas. Didesnis kalorijų deginimas truko apie 4 1/2 valandas po valgio, kurio metu dalyviai sudegino 10 papildomų kalorijų, palyginti su žmonėmis, kurie nevalgė raudonųjų pipirų.

Natūralūs, aštraus sultinio receptai

Norėdami išlaikyti mažai kalorijų, naudokite įvairius veggius ir karštą papriką savo natūraliuose sulčių receptuose. Kuo karštesni pipirai, tuo didesnis kapsaicino kiekis, bet per daug karšto pipirų gali tapti netoleruotu. Sumaišius sultys, palaipsniui įpilkite mažų gabalėlių, kol nepasieksite pageidaujamo intensyvumo. Išmėginkite šiek tiek šviežią kajeną, habanaro, jalapeno arba serrano papriką, pridėtą prie žalias kopūstų, agurkų, citrinų ir žalių obuolių ar sultis su ananasais , Kalkių ir špinatų daro aštrines sultis, kurios treniruojasi jūsų medžiagų apykaitai. Arba sukurkite mažai kalorijų, pikantiškas sultis, kurios vaidina kruviną Marijos kokteilį. Sultiniai pomidorai, citrina ir salierai ir įmaišykite miltelių kefyro citrinų pipirais, kad gautumėte papildomą smulkintuvą. Kitas aštrus pomidorų mišinys sumaišykite vyšninius pomidorus, salierus, morkas, špinatus, žiedlapius, arugulus, česnakus, citrinas ir jalapeno. Išmaišykite medaus dumblą, jei jūsų mišinys pasidarys per daug kartaus pagal savo skonį. Azijos įkvėptuose sultyse naudojami karšti serrano pipirai, salierai, cukraus žirneliai, paprikos, raudonieji paprikos, vyšnių pomidorai ir kalkės. Baigti su gaivinančiu kokoso vandeniu.

Juicingo metabolizmo pavojus

Nors natūralios sultys skonis švieži ir maitinasi, sultis gali realiai turėti neigiamą poveikį jūsų metabolizmui. Greitai sultys, kuriose dienas vartoja tik šviežios sultys, atrodo greitas būdas sumažinti kalorijų kiekį. Tačiau, kai vartojate per mažai kalorijų ir nenaudojate, jūsų sistema reaguoja mažindama jūsų medžiagų apykaitą iki 20 proc., Praneša mokslininkas Andrew J. Hill 2004 m. “British Journal of Nutrition” numeryje. Greitai sultys taip pat neigia baltymų, kurie yra neproduktyvus, nes pakankamas baltymų kiekis yra naudingas jūsų metabolizmui. Tiesiog pridėdami natūralių sulčių į esamą dietą, galite sabotavoti savo svorio kontrolės tikslus. Sultys, ypač kai jos gaminamos daugiausia su vaisiais, gali būti gana kaloriškai tankios ir neregistruojamos kaip sotų, todėl jūs vis tiek jaučiatės alkani, kad valgytumėte visą savo maistą valgio metu. Įtraukus kalorijas iš sulčių į esamą suvartojamą kiekį, gali susidaryti kalorijų perteklius, dėl kurio galite pakrauti svarais; kai iš vaisių ar daržovių išgaunamos sultys, jis palieka pluoštą. Tai pernelyg blogai, nes pluoštas padeda reguliuoti virškinimą ir padidina sotumą, kuris gali padėti jums valgyti mažiau. Kitas sulčių trūkumas, ypač jei jis pagamintas daugiausia su vaisiais, yra tas, kad jis yra supakuotas su angliavandeniais – cukraus pavidalu. Geriamieji cukraus kiekiai, palyginti su gėrimais su maistinių medžiagų balansu, gali padėti sumažinti svorį. Vieno tyrimo metu asmenys, vartoję saldžius gėrimus, mažiau sotingai jaudino ir degino mažiau kalorijų, gėrimų virškinimo nei tie, kurie gėrė gėrimą, kuriame buvo baltymų, angliavandenių ir riebalų mišinys. Šie rezultatai buvo pateikti tyrimuose, paskelbtuose 2004 m. Tarptautinio žurnalo “Nutukimas ir susiję metaboliniai sutrikimai”.

Retkarčiais šviežių sulčių gėrimas gali būti maistingas papildas jūsų dietai, tačiau jis negali pakeisti kitų medžiagų apykaitos didinimo strategijų, tokių kaip stiprumo mokymas. Pakelkite svorį, kad pridėtumėte raumenų masę, kuriai reikia daug daugiau energijos, nei riebalų audiniuose. Perkelkite kiek galite visą dieną. Formalus pratimas padeda sudeginti kalorijas, bet taip pat ir nedideli judesiai, kurie vadinami termogenizmu neveikiančiais veiksniais arba NEAT. “NEAT” pavyzdžiai, kurie skatina jūsų kalorijų deginimą, yra jūsų kojų pojūtis, vaikščiojimas į vandens aušintuvą, laipiojimas laiptais ir skalbimas; “Valgymas reguliariais, nuspėjamais intervalais per dieną taip pat gali padidinti maisto terminį poveikį. Dalyviai, vartoję tą patį valgio kiekį per savaitę su tokiu pat kiekiu kalorijų, bet netvarkingai, po maitinimosi patyrė mažiau kalorijų, nei žmonės, kurie valgė šešis reguliarius intervalus, parodė 2004 m. Tyrimą Tarptautiniame Nutukimo žurnale ir Susiję metabolizmo sutrikimai. Stenkitės valgyti kiekvieną valgį maždaug tuo pačiu metu kasdien ir užkandžiai sveikai maiste tarp valgio. Kokybiški užkandžiai – sveiki vaisiai ir daržovės, nedidelis saujelė žalių riešutų arba mažai riebalų jogurtas.

Geresni būdai, kaip padidinti metabolizmą