Ar galite perdozuoti pluoštą?

Mitybinis pluoštas yra sveikos gyvensenos komponentas, kuris per dažnai yra apleistas net ir daugeliui žmonių, kurie kitaip žino apie savo mitybos pasirinkimus. Dėl šios priežasties daugelio žmonių virškinimo sistemos nėra pasirengusios gerokai suvartoti pluoštą, net jei pluošto vartojimas neturėtų pakenkti sveikai virškinimo sistemai.

Viršutinių dietinių skaidulų vartojimas gali sukelti skrandžio sutrikimų, tokių kaip krampa, pilvo pūdymas, viduriavimas ir meteorizmas. Tačiau daugeliu atvejų tai susiję su staigiu pluošto vartojimo padidėjimu, nei su konkrečiu suvartojamu kiekiu. Pasak Merilendo universiteto Medicinos centro, staigus ir dramatiškas plaučių vartojimo padidėjimas gali būti didesnis nei jūsų kūno virškinimo bakterijos yra pasirengusios elgtis. Tačiau labiau palaipsninis padidėjimas leidžia jūsų virškinimo bakterijoms prisitaikyti prie naujo pluošto suvartojimo.

Labai didelis mitybinių skaidulų suvartojimas taip pat gali iš dalies sumažinti jūsų organizmo gebėjimą įsisavinti ir perdirbti mineralines medžiagas, esančias jūsų dietoje. Šie mineralai, kuriuos jūsų organizmas reikalauja sveikai sveikatai, yra kalcis, magnis, kalis ir fosforas. Vis dėlto didelio pluošto dietos poveikis mineralų absorbavimui paprastai nėra svarbus veiksnys, nes didelio pluošto maisto produktai taip pat yra gana aukšti šių mineralų.

Kolorado valstijos universiteto pratęsimo duomenimis, vaikams iki 3 metų reikia apie 19 g skaidulų per dieną, o jaunesniems nei 8 metų amžiaus žmonėms reikia 25 g per parą. Iki 13 metų vyrams reikia 31 g per parą ir 38 g iki 50 metų. Po to vyrams reikia 30 g. Moterims reikia 26 g kasdien iki 18 metų ir 25 g iki 50 metų, po to jiems reikia 21 g. Jei šios sumos yra gerokai didesnės už dabartinę suvartojamą kiekį, galite palaipsniui didinti skaidulų vartojimą, kad sumažintumėte bet kokį kenksmingą šalutinį poveikį.

Jei manote, kad susidūrėte su pertekliniu pluošto suvartojimu, viena priežastis gali būti paprasta, kad jūs nesuprantate pluošto, kuris yra daugelyje maisto produktų, kurie yra jūsų dietoje. MedlinePlus teigimu, plaušai daugiausia randami maisto produktuose, pavyzdžiui, vaisiuose ir daržovėse, grūduose ir sveiki grūdų maisto produktuose, tokiuose kaip duona ir grūdai, pupelės ir riešutai.

Virškinimas

Mineralai

Rekomenduojamas suvartojimas

Šaltiniai