Ar galite priklausyti nuo energetinių gėrimų?

Energetiniai gėrimai – tai gėrimai, kuriuose yra ingredientų, skirtų padidinti energijos lygį, pavyzdžiui, kofeino. Šių produktų sauga daugiausia priklauso nuo jų sudedamųjų dalių ir kiekio, kuriuo jie sunaudojami. Energetiniai gėrimai, kurių sudėtyje yra kofeino, gali sukelti priklausomybę ir nutraukimo simptomus reguliariai gerti. Sužinokite apie skirtingus energetinių gėrimų ingredientus, kad galėtumėte pagrįstai pasirinkti, kaip naudoti produktus.

Ingridientai

Energetikos gėrimuose paprastai yra kofeino ir kitų ingredientų, pvz., Žolių ar vitaminų, derinys. Bendrieji ingredientai yra B grupės vitaminai, taurinas, ženšenis ir karnitinas. Guarana – žolelių, kurių sudėtyje yra daug kofeino, gali būti dedama į energetinius gėrimus, be sintetinio kofeino. Pasak Kalifornijos Daviso universiteto, kai kuriuose energetiniuose gėrimuose yra keletas porcijų vienam kanalui, todėl bendras kofeino dozės siekia 294 miligramus. Daugelyje šių produktų taip pat yra daug cukraus, kukurūzų sirupo ar dirbtinių saldiklių.

Šalutiniai poveikiai

Nors saugi mažose dozėse, kai kurių energetinių gėrimų ingredientai gali sukelti didelį šalutinį poveikį. Kofeinas gali sukelti nervingumą, nemiga, pykinimas, padidėjęs šlapinimasis ir kiti nepatogūs padariniai. Žolelių johimbas, kuris yra kai kurių energetinių gėrimų, yra johimbinas – receptinis vaistas, kuris gali sukelti pavojingą žemą kraujo spaudimą. Kiti šalutiniai poveikiai, kurie gali būti susiję su energetiniais gėrimais, yra širdies aritmija, dirglumas ir sumažėjęs kaulų tankio lygis. Nepageidaujamas su kofeinu susijęs šalutinis poveikis gali būti labiau tikėtinas, derinant energetinius gėrimus su vaistiniais preparatais, maisto produktais ar papildais, kurių sudėtyje yra kofeino. Kalifornijos Daviso universitetas teigia, kad nėščios moterys, vaikai ir paaugliai turėtų vengti energetinių gėrimų.

Priklausomybė ir pašalinimas

Dauguma žmonių, kurie geria energetinius gėrimus, nesaugia priklausomybės, tačiau gėrimai, kurių sudėtyje yra daug kofeino, gali pakenkti jūsų organizmui ir dažnai girti. Be to, bandant nutraukti gėrimus, pagamintus iš kofeino, po ilgo vartojimo gali pasireikšti abstinencijos simptomai, dėl kurių jūs negalite mesti rūkyti. Pasak Johns Hopkinso medicinos, kofeino pašalinimas yra medicininiu požiūriu pripažinta būklė, susijusi su tokiais simptomais kaip galvos skausmas, mieguistumas ir dirglumas. Sunkiais atvejais jis gali sukelti gripo simptomus, tokius kaip vėmimas ar raumenų skausmas.

Prevencija / Sprendimas

Apriboti energetinių gėrimų vartojimą vienai porcijai per dieną gali padėti išvengti priklausomybės ir kitų šalutinių poveikių. Pasitarkite su savo gydytoju prieš naudodami energetinius gėrimus, jei turite sveikatos sutrikimų, tokių kaip širdies liga ar diabetas. Perskaitykite etiketę, kurioje nurodomi dydžiai, kofeino turinys ir kita informacija. Siekiant išvengti nepageidaujamos sąveikos, vengti derinti energetinius gėrimus su kitais stimuliatoriais, tokiais kaip kofeinas ar pseudoefedrinas. Jei jums sunku nustoti vartoti energetinius gėrimus, palaipsniui mažinant kofeino suvartojimą per keletą savaičių, gali būti lengviau užkirsti kelią sunkiems abstinencijos simptomams.