Ar galite valgyti vėžiagyvius žindydami?

Anot Amerikos Amerikos akušerių ir ginekologų kolegijos, maitinimas krūtimi yra geriausias būdas maitinti jūsų kūdikį, nes motinos pienelis yra būtinų maistinių medžiagų ir antikūnų, kurie padeda maitinti ir apsaugoti jūsų kūdikį. Prieš maitinimą krūtimi turėtumėte valgyti sveiką ir subalansuotą maistą, kad užtikrintumėte pakankamai kalorijų ir būtinų maistinių medžiagų tiek jums, tiek kūdikiui. Moliuskai yra puikus baltymų, omega-3 riebalų rūgščių, vitaminų ir mineralų šaltinis. Jei norite, galite maitintis žindykais, pavyzdžiui, krevetėmis, omarais, krabais ir midijomis reguliariai.

Pasitarkite su savo pediatru dėl nurodymų, kaip įtraukti kiaukutinius į savo mitybą. Maistas, kurį jūs valgote, perduodamas kūdikiui per motinos pieną, o jūsų kūdikių vartojimas gali trukdyti jūsų kūdikiui, jei jis yra jautrus ir (arba) yra alergiškas jūros gėrybėms. Alergijos požymiai yra bėrimas, nervingumas, viduriavimas ir grūstis. Kreipkitės į savo pediatrą reguliariai ir tvarkykite maisto dienoraštis, kad galėtumėte stebėti savo kūdikio simptomus ir mitybos įpročius.

Valgykite nuo 8 iki 12 uncijų. Vėžiagyvių kas savaitę. “Dietinės gairės amerikiečiams-2010” rekomenduoja maitinančioms maitinančioms moterims vartoti bent 8 oz. Jūros gėrybių, tokių kaip vėžiagyviai, per savaitę omega-3 riebalų rūgščių. Omega-3 riebiosios rūgštys gali būti naudingos jūsų kūdikio sveikatai, taip pat pagerinti jo regėjimo ir pažinimo vystymąsi.

Negalima valgyti kiaukutinių, kurie kvepia blogai, netinkamas kvapas yra sugadintų kiaukutinių ženklas. Taip pat reikėtų išmesti bet kokius gyvus ir mirusius gyvus vėžiagyvius, taip pat atvirus moliuskus, austrių ir midijas.

Virkite visus vėžiagyvius, kol jie visiškai nevirtos, nes valgant neapdorotus arba nevalytus vėžiagyvius gali sukelti ligą. Virkite krevetes ir omarus, kol mėsos spalva nepermatoma, virškinkite kaminus, kol mėsa tvirta ir nepermatoma. Kuko midijas, moliuskus ir austrių, kol jų kriauklės visiškai atviros.

Nevalgykiu virtų kiaukutinių, kurie kvepia blogai arba atrodo kitaip sugadinti; valgyti sugedusį maistą gali atsirasti apsinuodijimas maistu. Išmeskite moliuskus, midijas ar austeres, kurie po jų virimo neatveria jų lukštų.