Ar galiu gyventi džiovintus vaisius ir riešutus?

Valgyti įvairius džiovintus vaisius ir riešutus suteikia daug sveikų vitaminų ir mineralų, skaidulų, angliavandenių ir baltymų. Nors galima patenkinti kai kurias dietines rekomendacijas valgydami tik džiovintus vaisius ir riešutus, yra daug pagrindinių maistinių medžiagų, kurių jums trūktų. Be to, vartojant daug vaisių ir riešutų gali padidėti kalorijų sunaudojimas.

Sveiki riešutai

Yra daug rūšių ir veislių riešutų. Pasak JAV maisto ir vaistų administracijos, valgant 1,5 uncijos konkrečių riešutų, įskaitant migdolus, lazdyno riešutus, pekaninius riešutus, kai kuriuos pušies riešutus, pistacijų riešutus ir graikinius riešutus, valgio, kuriame yra mažai riebalų, mažai cholesterolio, dalis gali sumažinti širdies ir kraujagyslių sistemos keliamą pavojų. Liga. Šie riešutai neviršija 4 gramų prisotintų riebalų 50 gramų riešutų.

Sveikiausi vaisiai

Beveik visi vaisiai gali būti konservuojami džiovinant, kuris pašalina didelę vandens dalį, tačiau išsaugo daugybę maistinių medžiagų. Kai kurie iš jų apima vynuoges, obuolius, persikus, kriaušes, slyvas, vyšnias, pomidorus, abrikosus ir datas. Džiovinti vaisiai yra daug skaidulų ir mažai riebalų su gausiu kaliu ir apsauginiais biologiškai aktyviais junginiais.

Baltymas

DV ar baltymų dienos vertė yra 50 gramų. Daugelis riešutų yra veiksmingi baltymų šaltiniai – migdolai turi 6 gramus baltymų 23 grietinėlėse, o graikiniai riešutai – 6 g per 14 dalių. Džiovinti vaisiai turi tik nedidelį kiekį baltymų. Tipiškas mišinys iš džiovintų slyvų, abrikosų ir kriaušių turi mažiau nei 1 gramą baltymų 40 gramų porcijoje.

Vitaminai ir mineralai

Džiovinti vaisiai ir riešutai yra naudingų mineralų šaltinis, įskaitant kalcią, geležį, cinką, magnio, seleną, fosforą, varį, manganą ir kalį, ir yra mažai natrio. Dauguma džiovintų vaisių yra veiksmingas vitamino A šaltinis – sumaišyti vaisiai, slyvos, abrikosai ir kriaušės, tiekia 977 TV 40 gramų. Mišinys tiekia 12-14 procentų dienos, vitaminų B2, B3 ir B6. Migdolai ir filbertai yra geriausi vitaminų E šaltiniai riešutai, tiekdami beveik 25 procentus DV vienai porcijai. Viena uncija mišrių riešutų tiekia vitaminus B, 3 proc. DV kalcio ir 4 proc. DV geležies.

Riešutai ir džiovinti vaisiai neturi cholesterolio, kuris dietoje nereikalingas, nes organizmas tampa savimi. Mono ir polinesočiosios riebalai naudingos širdžiai ir sveikatai. Rekomendacija dėl viso riebalų iš dietos yra 65 gramai. Džiovinti vaisiai yra mažai iš viso riebalų ir daugiausia yra geri riebalai. Mišrūs riešutai turi daugiau riebalų, kurių kiekis yra 16 gramų už unciją, iš kurių dauguma yra mononesočiųjų.

Turite valgyti didelį kiekį džiovintų vaisių ir riešutų, kurių maistinė vertė yra tokia pati, kaip gerai subalansuota mityba, kurioje yra įvairių maisto grupių, kad atitiktų DV rekomendacijas. Maistinių medžiagų ir kalorijų suvartojimo pusiausvyra nesuteiks optimalios naudos sveikatai tokiose dietose. Džiovintame vaisių ir riešutų dietoje nėra pakankamai vitamino C, vitamino, sunaikinto džiovinant vaisius arba bet kokį vitaminą B12, gautą tik iš mėsos, kiaušinių ir pieno produktų. Be to, valgyti tik džiovinti vaisiai ir riešutai nepasieks pakankamai vitaminų D, K arba folio rūgšties.

Riebalai

Vaisių ir riešutų dieta