Ar galiu valgyti kinoją, jei turiu divertikuliozę?

Divertikulinė liga yra lėtinis virškinimo trakto sutrikimas, turintis dvi skirtingas fazes. Divertikuliozė, lėtinė fazės fazė, sukelia mažus maišelius išstumti į išorę silpnose vietose išilgai jūsų storosios žarnos arba storosios žarnos vidinio pamušalo. Divertikulitas, ūminis ligos fazė, atsiranda, kai šie maišeliai tampa uždegimas ar infekcija. Kvinojoje ir kituose grūduose draudžiama ūminė divertikulito ataka.

Peru, Čilėje, Ekvadore ir Brazilijoje daugiau kaip 5000 metų kinokai buvo auginami ir suvartoti. Galima naudoti kaip raudoną kinoją ar reguliarų kinoją, o šis grūdo produktas yra gausus maistinių skaidulų ir širdies sveikų baltymų. Naudojant 1 puodelio puodelį, 5,2 g pluošto kartu su 8 g baltymų sudaro tik 222 kalorijos. Purdue universiteto teigimu, subalansuota amino rūgščių įvairovė kinojinėse baltyminėse medžiagose suteikia pageidaujamą baltymų šaltinį, kurio mitybinė kokybė yra panaši į sausųjų pieno miltelių kiekį. Kaip ir kiti augaliniai maisto produktai, kinona yra be cholesterolio.

Pasak Nacionalinio diabeto ir virškinamojo bei inksto sutrikimo instituto, dauguma medicinos ekspertų mano, kad plaučių nepakankama mityba sukelia divertikuliaciją ir pacientams, kuriems yra divertikulinė liga, vartoti didelės ląstelienos dietą lėtinės jų sutrikimo fazės metu, pataria. Tačiau, kai pasireiškia pilvo skausmas, karščiavimas, pykinimas, šaltkrėtis ir vėmimas nuo ūminio divertikulito uždegimo, persijungia į aiškią skystą dietą. Po dviejų ar trijų dienų, esant skaidriems skysčiams, galite palaipsniui pradėti vartoti mažai plaušų maisto produktus į savo mitybą ir tada padidinti savo skaidulų kiekį, kai jūsų simptomai išsiskiria.

Su 5,2 g pluošto 1 puodelio porcijoje, quinoa yra puikus pasirinkimas divertikuliozės dietai. Tačiau turėtumėte likti nuošalyje nuo kinojos ir kitų kietų maisto produktų, kai gydytojas rekomenduoja aiškią skystą dietą. Kai pridedate mažai ląstelienos maisto produktus į savo maistą ir užkandžius, galite valgyti mažas porcijas mažai pluošto grūdų, pavyzdžiui, ryžių. Išvenkite kinojos ir kitų didelės pluošto grūdelių, kol divertikulitas visiškai išnyks, pataria MayoClinic.com.

Daugelį metų gydytojai manė, kad riešutai, sėklos ir mažos grūdų grūdeliai gali sukelti divertikulozę arba pablogėti, todėl jie patarė pacientams išvengti šių maisto produktų. Tačiau Nacionalinis diabeto institutas ir virškinimo ir inksto sutrikimai dabar sako, kad jums nereikia pašalinti jokių specialių maisto produktų per lėtinę savo ligos fazę. Jei manote, kad quinoa blogina divertikulozės simptomus, pasitarkite su gydytoju.

Virkite kviną, kaip paruoštumėte ryžius, arba derinkite jį su kitais grūdais ir prieskoniais, kad pagamintumėte pūlą. Vietoj makaronų ar miežių ją įpilkite į sriubą, arba pabarstykite virti kinoju ant širdies sveikų salotų. Parduokite vynuogių miltus ar duonus, kurių sudėtyje yra kvinojaus miltų, esančių sveiko maisto parduotuvėse ar gamtinių maisto produktų parduotuvėje.

Informacija apie maistą

Profesinės gairės

Reikšmė

Klaidingi supratimas

Serviso patarimai