Ar jūsų kojos gali išsipūsti nuo geriamojo alaus?

Alkoholinis gėrimas arba bet kuris kitas alkoholinis gėrimas gali sukelti patinimą ar edemą. Edema atsiranda, kai nenormalus skysčių kiekis kaupiasi jūsų kojų, rankų ar kitų kūno dalių audiniuose. Edema, pasireiškianti po alkoholio vartojimo, bet praėjus vienai ar dviem dienoms, gali būti ne medicinos problema. Tačiau, jei jūsų kojos ar kulkšnys nuolat gerėja po geriamojo ar lieka ištuštėję keletą dienų, tai gali reikšti su kepenų, širdies ar inkstų problemą.

Laikinas patinimas

Alkoholis veikia jūsų inkstus filtravimo galimybes. Kai alkoholis patenka į kraują, jis slopina antidiurezinio hormono ar ADH išsiskyrimą. Sumažėjęs ADH lygis kartu su tiesioginiu alkoholio poveikiu jūsų inkstams sukelia greitą vandens praradimą, o dažnai – keliones į vonios kambarį, kad šlapintis. Šis poveikis yra giliausias, kai pradedate gerti. Nustojus gerti ir kraujo alkoholio koncentracija stabilizavosi, ADH koncentracija atsitinka, o inkstai vėl pradeda vėl laikyti vandenį; kadangi alkoholis taip pat keičia jūsų inkstų elgesį su elektrolitais, pvz., Natris ir kalis, bendras kūno vanduo laikinai padidėja po Girtavimas. Tai gali pasireikšti kaip kojų ar rankų patinimas. Jei esate sveikas, o ne sunkus geriamasis, šis patinimas paprastai praeina maždaug per dieną.

Hepatitas ir cirozė

Lėtinis, stiprus alaus ar kitų formų alkoholio vartojimas kelerius metus gali sukelti kojų patinimą daug rimtesnių priežasčių: kepenų sutrikimų. Alkoholinis hepatitas apibūdina būklę, kai kepenys tampa padidėjusi, uždegimos ir negali normaliai veikti. Šią būklę dažniausiai kelia kojų ir rankų patinimas ir skysčių susikaupimas pilvui, ypač jei esate blogai maitinęs. Be to, sunkus geriamasis vartojimas per keletą metų taip pat gali sukelti kepenų cirozę. Esant šiai būkle, jūsų kepenys yra labai randuotas ir blogai veikia. Randai iškraipo jūsų kepenis ir iš dalies blokuoja kraujo tekėjimą per jį, todėl padidėja slėgis venoje, dėl kurio atsiranda kepenys. Ši būklė – portalo hipertenzija – sukelia sudėtingą įvykių seriją, dėl kurios pastebimas ryškus vandens sulaikymas. Nuolatinis pėdų, rankų, veido ir pilvo patinimas.

Inkstų pažeidimai

Overindulging alaus ar kitokios formos alkoholio pažeidžia jūsų inkstai laikui bėgant. Kadangi jūsų inkstai kontroliuoja jūsų organizmo vandens balansą, alkoholio sukelta inkstų pažeidimas dažnai sukelia padidėjusį viso kūno vandens kiekį. Sumažėjusi inkstų funkcija, susijusi su sunkiu alkoholio vartojimu, taip pat sukelia nenormalią elektrolitų kiekį kraujyje, įskaitant natrį, kalį ir fosfatą. Didėjančio kūno vandens ir nenormalaus elektrolitų kiekio derinys sukelia skysčių nutekėjimą į kūno audinius, kojų ir rankų patinimas.

Alkoholinė kardiomiopatija

Sunkus gėrimas gali turėti toksinį poveikį jūsų širdžiai, dėl kurio raumenys tampa ilgesniais laikais. Su šia būkle, žinoma kaip alkoholinė kardiomiopatija, susilpnėjusi širdis kenčia pumpuoti kraują. Širdies nepakankamumas įvyksta pažengusiems alkoholio kardiomiopatijos stadijoms. Skystis iš kraujo nutekėjimo pateks į plaučius ir kūno audinius. Dažni simptomai yra patinančios kojos ir kulkšnys, nuovargis ir dusulys.

Jei pasireiškia dažnas ar nuolatinis pėdų arba kulkšnių patinimas, kreipkitės į gydytoją. Problema gali būti ar nėra susijusi su jūsų geriamuoju, tačiau svarbu sužinoti pagrindinę priežastį. Taip pat pasitarkite su savo gydytoju, jei turite sunkumų kontroliuoti savo geriamąjį. Dažnas trumpalaikis kojų ar rankų patinimas po geriamojo alkoholio vartojimo gali atsirasti rankoje; Tina M. St. John, M.D.

Įspėjamieji užrašai