Ar kompiuteriai tinka vaikams?

Kompiuteriai tiesiog tapo neišvengiama kasdienio gyvenimo dalis. Tiek mokykloje, tiek namuose kompiuteris gali būti naudinga mokomoji priemonė, kuri gali pagerinti vaiko mokymąsi. Kompiuterio naudojimo privalumų ir trūkumų supratimas gali padėti tėvams nustatyti, kiek laiko ekrano laikas yra tinkamas jų vaikams.

Kompiuterio sauga

Norint užtikrinti vaiko saugumą, kai naudojate kompiuterį, geriausia, jei tėvai patys būtų kompiuteriu. Bendrinimas el. Pašto paskyra su vaiku ir mokymas apie tinkamą elgesį internete yra būdai, kuriais galite padėti apsaugoti jūsų vaiką. Jei turite bendrą šeimos kompiuterį, ekspertai siūlydami palikti jį bendrame namuose, kuriame vaikai gali būti atidžiai stebimi. Jei jūsų vaikas praneštų apie bet kokius nemalonius ar pavojingus pranešimus, kai jis yra internete, užfiksuokite tokias situacijas ir praneškite apie juos savo interneto paslaugų teikėjui.

Kompiuterių naudojimo privalumai

Visame pasaulyje, kuris vis labiau priklauso nuo kompiuterių, technologijų integravimas į mokyklų klases auga. Vaikai naudoja kompiuterio naudojimą klasėje, mokydami pagrindinius įgūdžius ir klaviatūrą, taip pat mėgaudamiesi programomis, kurios tobulina savo mokymo programas. Kompiuteriniai įgūdžiai taip pat svarbūs ateities kartoms, įeinančioms į darbo jėgą. Jei kartu su savo vaikais naudojate tinkamą žiniasklaidos priemonę ir pateikite su turiniu susijusius klausimus, skatinate technologijų idėją kaip bendradarbiavimo priemonę, siūlo žurnalą “Tėvai”.

Potencialios fizinės problemos

Pasak “KidsHealth.org”, ilgalaikis kompiuterių naudojimas gali sukelti pasikartojančius streso sužalojimus. Kai per vaiko sąnarius pernelyg daug streso, gali atsirasti nepageidaujamos reakcijos, pvz., Riešo kanalo sindromas ar tendinitas. Norėdami išvengti pasikartojančių streso sužalojimų, sukurkite kompiuterio darbo vietą vaikui, suteikiant vaikų dydžio kėdes, stalviršius ar monitorius. Primenant, kad jūsų vaikas nori sėdėti tiesiai, kai kompiuteryje gali užkirsti kelią stresui jūsų mažamečio stuburo link, o paskatinti jį dažnai nutraukti ruožas ar judėti, gali užkirsti kelią pasikartojančiam streso sužalojimui.

Tėvų įtraukimas

Kai vaikai namuose, praleisti laiką su jais internete ir sužinoti apie mėgstamiausius svetainių adresus. Galite pasirinkti, ar norite priskirti savo vaiko mėgstamiausių puslapių žymes. Jūsų interneto paslaugų teikėjas gali turėti tėvų kontrolės parinktį, kuri apsaugo nuo nepageidaujamos medžiagos, o filtravimo programos gali blokuoti tam tikras svetaines ir išlaikyti asmeninę informaciją privačią. Jūs taip pat galite nustatyti vaiko kompiuterio naudojimo taisykles ir reikalauti, kad jie būtų laikomasi siekiant užtikrinti jūsų vaiko saugumą, siūlo KidsHealth.org.