Ar morkos yra geros odos?

Morkos yra naudingos odai dėl jų didelio vitamino A ir beta karotino kiekio. JAV žemės ūkio departamentas praneša, kad 1 puodelis suteikia 16 679 tarptautinių beta karotino vienetų, kuris atitinka maždaug 686 procentus rekomenduojamos dienos dozės vitamino A. Svarbu suprasti vitamino A santykį su beta karotinu bendrosios sveikatos būklei Motyvus, o taip pat dėl ​​jūsų odos būklės.

Nors vitaminas A reiškia junginių grupę, gamtoje yra dviejų pagrindinių formų: iš anksto suformuoto ir provitamino A. Iš anksto paruoštas vitaminas A yra gyvūnų šaltiniuose, o “Klinikinio mitybos žurnalas” teigia, kad jis absorbuojamas ir absorbuojamas žmonėmis Nuo 70 iki 90 procentų. Tyrėjai išreiškia susirūpinimą dėl to, kad iš anksto paruošto vitamino A vartojimas dažniausiai viršija rekomenduojamą dietos pašalpą suaugusiems, ypač išsivysčiusiose šalyse. Susirūpinimas sustiprėja dėl to, kad paruošiamas vitaminas A yra riebaluose tirpus ir saugomas riebalų ląstelėse. Švedijos mokslininkai labai susiejė kaulų praradimą ir lūžius.

Beta karotinas yra provitamino A forma, kurią organizmas paverčia vitaminu A metabolizmo produktu. Kadangi beta karotinas yra vandenyje tirpus, organizmas paverčia tai, ko reikia iš augalų šaltinių, ir pašalina bet kokį perteklių. Daugybė tyrimų parodė, kad mitybos beta karotinas veiksmingas nuo ultravioletinių spindulių pažeidimų. Žurnale “Photochemistry and Photobiology” pranešama, kad 10 savaičių beta karotino papildų suteikia SPF nuo 4 ir kad kiekvieną papildomą mėnesį papildai padidina apsaugą.

Daugybė tyrimų padarė išvadą, kad dietinis ir vitamino A papildas yra veiksmingas gydant lėtinę rankos egzemą. “Britų žurnalas dermatologijos” praneša, kad vaistas, pagamintas iš kondensuoto vitamino A, vadinamo alitretinoinu, paprastai naudojamas odos pažeidimams gydyti, taip pat gydo lėtinę ranką egzema. “Dermatologinė chirurgija” praneša, kad vitamino A papildai yra veiksmingi mažinant navikus pacientams, kuriems yra nemalonomos odos vėžys.

Yra populiarių pasakojimų apie žmonių odą, besikeičiančią oranžine spalva, nuo valgymo per daug morkų, ir daugelis žmonių įdomu, ar istorijos yra tiesos. Jie yra, ir “Tarptautinis žurnalas apie maisto mokslus ir mitybą” praneša, kad pernelyg didelis patvarumas gali paversti odą ir jūsų akių baltymus oranžinės ir geltonos spalvos. Tyrėjai nusprendė, kad per dieną suleidžiant 20 miligramų beta karotino, kuris yra lygus trims 8 colių morkoms, pakanka rizikuoti.

Vitaminas A

Beta karotinas

Odos sutrikimai

Hiperkarotenemija