Ar pasterizuoti kiaušiniai gali valgyti žalią?

Kiaušiniai yra vienas iš labiausiai maistingų maisto produktų, kuris yra vienas iš pagrindinių maisto sukeltų ligų šaltinių. Salmonella bakterijos gali gyventi žalių kiaušinių viduje ir už jos ribų, todėl CDC rekomenduoja valgyti visus žaliuosius kiaušinius, kol tiek tvirtas, tiek baltas. Tačiau, jei jūs patiekiate žaliavinį kiaušinius, pvz., Cezario salotų padažą ar naminį majonezą, nereikės atsisakyti turinio, kurį gali gauti kiaušiniai. Vietoje to galite naudoti pasterizuotus kiaušinių produktus arba pasterizuotus lukštus kiaušinius. Turėdami šiek tiek informacijos ir tinkamų maisto saugos būdų, jie yra saugūs valgyti žalią.

Pasterizavimas

“Epicurious Food” žodynėlis pasterizavimą apibrėžia kaip maisto kaitinimo procesą 15 minučių iki 145 laipsnių 30 minučių arba iki 161 laipsnio F 15 sekundžių, tada greitai šaldant skystį šaldymui. Procesas nužudo pavojingą mikrobų gyvenimą ir padidina maisto saugumą. Išradusi prancūzų mokslininkė Louis Pasteur ir pirmą kartą naudojo pieną valyti, gamintojai dabar pasterizuoja įvairius maisto produktus, įskaitant kiaušinius.

Apie pasterizuotus kiaušinius

Amerikos prekybos centruose yra keletas pasterizuotų kiaušinių rinkos rūšių. Labiausiai paplitę yra kiaušiniai. Tai, pagal USDA, yra kiaušiniai, kurie prieš pakuojant buvo pašalinti iš jų lukštų. Šie produktai yra įvairių formų, nuo supakuotų kiaušinių trynių iki visiško kiaušinių į supakuotus baltymus. Mažiau paplitusi kiaušinių rūšis yra pasterizuoti visi apvalieji kiaušiniai, kurie, anot šefo Altono Browno, yra geras pasirinkimas visiems kiaušinių pagrindu pagamintiems indams, skirtiems didelės rizikos populiacijoms, pavyzdžiui, vyresnio amžiaus žmonėms, vaikams iki 10 metų, vyresniųjų Motinos ir visi, turintys imuninės sistemos problemų.

Pasteruoto kiaušinių sauga

Tinkamai tvarkomi, pasterizuoti kiaušiniai, nesvarbu, ar jie supakuoti, ar jie yra sveiki, gali būti saugūs. USDA rekomenduoja naudoti šiuos kiaušinius nevirtiems indams, pvz., Naminiams majonezams, Hollandaise padaže arba Cezario salotos padažu. Kadangi šie patiekalai remiasi sumuštais kiaušiniais, supakuoti kiaušiniai yra patogus pasirinkimas, nes jūs neturite atskirti kiaušinių ir jie įveikti lengviau nei žaliaviniai kiaušiniai. Dar vienas supakuotų kiaušinių produktų privalumas yra tai, kad jie yra beveik visur, o pasterizuoti kiaušiniai ant lukšto nerasta visose vietose.

Kiti maisto saugos aspektai

Nors pasterizuoti kiaušiniai yra kur kas mažiau pavojingi nei neapdorotieji nepasterizuoti kiaušiniai, jie gali sukelti ligą, jei jūs elgiatės su jais netinkamai. Kaip ir su visais šviežiais, didelio proteinų kiekio maisto produktais, pasterizuoti kiaušiniai blogai elgsis, jei jie laikomi kambario temperatūroje. Laikykite kiaušinius šaldytuve ir išvalykite prieš valgio ruošimą. Jūs turėtumėte nedelsdami suvartoti kiaušinių pagrindu patiekalus, per valandą valgyti virimo metu šaldyti visus likusius maisto produktus ir po keturių dienų šaldytuve išmesti visus kiaušinių pagrindu patiekalus. Be to, nevalgykite pasterizuotų kiaušinių praėjus vartojimo datai arba vartokite juos, jei jie atrodo arba kvapo “išjungti”.