Ar yra gazuoto vandens pavojus sveikatai?

Gazuotas vanduo, kartais vadinamas gazuoto vandens, klubų soda, mineraliniu vandeniu ir įvairiais kitais pavadinimais, yra tik geriamasis vanduo su papildomu karbonizavimu iš cheminio proceso, kaip su seltzerio vandeniu, arba įvedant slėgines dujas, kad būtų sukurtos burbuliukai arba “Fizz”. Gazuotas vanduo yra saugus gerti, nors tai gali sustiprinti kai kurių virškinimo sutrikimų simptomus.

Kaulų mineralinis tankis

Pagal “2006 m.” Paskelbtą tyrimą “American Journal of Clinical Nutrition” tyrimas parodė, kad tik suvartojamo kiekio kraujyje (angl. “Cola”), gaivinamieji gėrimai, kurių sudėtyje yra kofeino ir fosforo rūgšties, gali sukelti silpnesnius kaulus, tačiau gazuotas vanduo nekelia mineralinių nuostolių. Kolos, o ne kiti gazuoti gaivieji gėrimai, įskaitant gazuotą vandenį, sukelia mažą kaulų mineralų tankį.

Dujos virškinimo sistemoje

Jautrus vanduo gali sukelti papildomų dujų jūsų virškinimo sistemoje, kuri, nors nebūtinai pavojinga, gali sukelti šlapinimosi ar dujų kaupimąsi. Geriamojo virškinimo trakto dujas taip pat galima padidinti, jei jūs geriate gazuojamą vandenį pernelyg greitai, o tai gali sukelti papildomą nuryti orą – kiekvienas iš jų maiste gali valgyti ar gerti. Jei turite virškinimo būklę, pvz., Dirgliosios žarnos sindromą, papildomos dujos iš gazuoto vandens gali sukelti daugiau pilvo pūdymo ir diskomforto pilvo srityje.

Gali sukelti rėmuo

Rėmuo, taip pat vadinamas rūgščiu refliuksu ar gastroezofaginio refliukso, atsiranda, kai tarp jūsų raumenų ir stemplės sfinkterio skrandžio turinys gali šiek tiek atsigulti į stemplę. Tai sukelia deginimo pojūtį krūtinės srityje ir pilvo srityje, kuris gali būti pavojingas, jei jis dažnai pasireiškia. Papildomos dujos gazuotame vandenyje sukelia didesnį slėgį skrandyje, todėl padidėja tikimybė, kad jūsų skrandis padidins turinį. Kai kuriuose gazuotuose vandenyse taip pat yra natūralių kvapiųjų medžiagų, tokių kaip citrinų ar kalkių, kurie gali padidinti rūgščių kiekį, todėl rėmuo pablogėja.

Gali sudirginti kiaušidės

Kiaulės, būtent peptinės opos, yra tada, kai turite atvirų opos skrandyje, plonojoje žarnoje ar stemplėje. Kaip ir rėmuo, gazuotas vanduo gali padidinti opos skausmą, taip pat dar labiau jį sudirginti. Nors rėmuo yra opos simptomas – opos skausmas dažnai yra blogesnis, o ne antacidų vartojimas. Jei manote, kad gali būti opa, ypač jei jaučiatės stiprus skausmas pilvo srityje, kraujas vemiate arba kraujyje išmatuota, kreipkitės į gydytoją, kad gautumėte skubią medicinos pagalbą.