Ar yra papildų, kurie stabdo kolageno ir hialurono rūgšties skilimą?

Kolagenas ir hialurono rūgštis yra jūsų odos ir kitų jungiamųjų audinių junginiai. Hialurono rūgštis yra reikalinga kolagenui sujungti su elastinu, kuris yra pluoštas, kuris suteikia odai savo ruožą. Jūsų kūnas natūraliai suskaido ir perdirbamas kolagenas ir hialurono rūgštis nuolat. Tačiau pernelyg didelis saulės spinduliavimas, žala ir mitybos trūkumai gali sumažinti kolageno ir hialurono rūgšties prieinamumą ir sukelti jungiamojo audinio skilimą, kuris pasireiškia kaip raukšlės, dilgčiojimas kremais, trapūs plaukai ir kiti bendri senėjimo požymiai. Kai kurie papildai gali sulėtinti kolageno ir hialurono rūgšties suskaidymą, o kiti gali padėti skatinti jų gamybą.

Kolagenas

Kolagenas yra daugiausia pluoštinių audinių, tokių kaip odos, raiščių ir sausgyslių baltymai, bet taip pat gausu kremzlės, kaulų ir kraujagyslių. Visi jungiamieji audiniai, bet ypač odos, užsiima nuolatiniu remonto ir regeneravimo ciklu. Kolageno skilimo greitis gerokai padidėja po 40 metų ir manoma, kad tai visų pirma yra susijusi su natūraliu senėjimo faktoriumi, nors ir įvairios mitybos ir aplinkos veiksniai. Norint išlaikyti kolageno pusiausvyrą senstančioje odoje, svarbu imtis priemonių kolageno gamybai padidinti ir jo suskirstymui sumažinti.

Hialurono rūgštis

Hialurono rūgštis taip pat aptinkama visuose jungtiniuose audiniuose, nes tai reikalinga kolagenui sujungti su elastinu. Dėl hialurono rūgšties stokos jūsų sąnariuose sutepama mažiau, o jūsų oda mažiau elastinga, todėl padidėja kremzlių sunaikinimo tikimybė ir susirauklėjusi oda. Jūsų kūnas taip pat gamina mažiau hialurono rūgšties, kaip jums amžius. Gyvūnų jungiamieji audiniai yra vienintelis natūralus hialurono rūgšties šaltinis, nors kai kurios maistinės medžiagos šiek tiek stimuliuoja jūsų kūną ir gamina daugiau.

Papildai, kurie mažina suskaidymą

Kolageno ir hialurono rūgšties suskaidymas yra natūralūs procesai, kurių negalima sustabdyti, tačiau jie gali tapti nesuderinami su senėjimu. Galbūt efektyviausias būdas sumažinti šių junginių suskaidymą į odą ir sąnarius – sumažinti veiksnius, kuriuos galite kontroliuoti, pavyzdžiui, saulės spindulių ultravioletiniu spinduliavimu, cigarečių rūkymu, vitaminų trūkumu, chloruotu vandeniu ir dideliu poveikiu. Tačiau kai kurie papildai yra sukurti tam, kad slopintų tam tikrų matricos fermentų, vadinamų MMP, funkciją, kuri veikia skaidant kolageną ir pradedant perdirbimo procesą. Šie papildai dar nėra patvirtinti, nors žinoma, kad alfa lipoinė rūgštis ir retinoidai netiesiogiai sulėtino MMP sintezę. Teoriškai tai turėtų sulėtinti kolageno suskaidymą, atsižvelgiant į “Funkcinės medicinos vadovėlį”. Alfa lipoinė rūgštis arba ALA yra daugelyje maisto produktų, ypač organinės mėsos, špinatų, brokolių ir mielių ekstrakto. ALA taip pat yra plačiai prieinamas kaip priedas. Retinoidai yra junginiai, chemiškai susiję su vitaminu A, įskaitant retinolį, retinoininę rūgštį, etretinatą, tazarotiną ir kitus.

Papildai, kurie skatina gamybą

Kadangi kolageno ir hialurono rūgščių suskaidymas yra natūralus procesas, kuris negali būti arba neturėtų būti visiškai sustabdytas, stimuliuojant jūsų kūną, kad daugiau junginių galėtų būti geresnė strategija. Pavyzdžiui, norint, kad jūsų kūnas sukurtų kolageną, jam reikalingas vitaminas C, lizinas ir prolinas. Papildydamas šias maistines medžiagas jūsų kūnas gali papildyti sugadintą arba seną kolageną. Kiaušinio baltymai ir kviečių gemalai yra geri prolinų šaltiniai, o visi liesos mėsos, žuvies, pieno produktai ir riešutai yra geri lizino šaltiniai. Sojos produktai, magnio turtingi maisto produktai ir jūros dumbliai, pvz., Jūros dumbliai, stimuliuoja hialurono rūgšties gamybą. Be to, kolagenas ir hialurono rūgšties papildai gali būti vartojami tiesiogiai. Kolageno kremas yra tvirtas ant odos, o hialurono rūgštis galima gerti per burną arba įšvirkšti tiesiai į sąnarius.