Ar yra pavojų, susijusių su ankstyvo ryto mankšta?

Ankstyvas rytas treniruotes yra teigiamas būdas pradėti savo dieną, ir šis įnirtingas treniruotės išeina iš pirmojo dalyko. Nors anksčiau rytojaus darbo metu yra daug teigiamų aspektų, taip pat yra keletas pavojų, apie kuriuos turėtumėte žinoti. Kartais tai gali būti verta patirti nepatogumų pratimui kitą dieną po to, kai jūsų kūnas turi galimybę eiti.

Padidėjusi širdies ir kraujagyslių ligų rizika

Ankstyvas rytas gali būti ypač pavojingas vyresnio amžiaus žmonėms, sergantiems hipertenzija. Natūralus kraujospūdžio padidėjimas atsiranda per pirmąsias dvi valandas po pabudimo. Amerikos širdies asociacijos žurnale “Circulation” paskelbtas tyrimas nustatė, kad asmenims, kurie pateikė aukštesnį kraujospūdžio padidėjimą, buvo didesnė rizika susižaloti dėl insulto. Jei atsidursite šioje kategorijoje, gali būti, kad nėra bloga idėja tęsti treniruotę, kol bus vėliau.

Diabetiniai pavojai

Tie, kurie gyvena diabetu, turi būti ypač atsargūs su ankstyvo ryto mankšta. Pratybų metu gali pasireikšti hipoglikemija, ypač jei prieš treniruotę atleidžiate pusryčius. Amerikos diabeto asociacija rekomenduoja įdiegti bandymų ir klaidų sistemą. Pakeiskite savo aktyvumo lygį, insulino dozę arba prieš užsiėmimą, kad užtikrintumėte, jog gliukozės kiekis kraujyje bus saugus ir gerai treniruotės, ypač anksti ryte, kai atsigauna nuo nakties.

Padidėjęs nuovargis

Pirmasis dalykas, atliktas ryte prieš pusryčius, gali būti ne geriausias sprendimas, jei norėtumėte atlikti intensyvų treniruotę. Jūsų raumenys yra labiausiai veiksmingos, kai išvalo angliavandenius, kurie po nakties pasninko išeikvojami. Naudojant tuščią skrandį jėgos jūsų raumenys sunaikinti riebalų parduotuves, todėl jie yra vangiai. Jei tikitės intensyvaus, veiksmingo treniruotės metu, valgykite lengvą angliavandenių ir raugų užkandį nuo 15 iki 30 minučių, kol jūsų treniruotės nepadės jūsų raumenims dezinfekuoti.

Kiti rūpesčiai

Galvos svaigimas, alpimas ir raumenų mėšlungis taip pat yra galimi pavojai, susiję su ankstyvo ryto mankšta. Tai gali būti dėl mažo cukraus kiekio kraujyje, dehidratacijos ar šių dviejų derinių. Atsikratyti lovos tiesiai į bėgimo batus neleidžia tinkamai kruopščiai pripildyti ir drėkinti. Pasimėgaukite gerti stiklinę vandens ir valgyti lengvą užkandą, norėdami įkrauti kūną ir išlaikyti tavo kojas savo treniruotės metu.