B teigiamos kraujo grupės dieta

Amerikoje populiarus kraujo tipo dietos, daugiausia dėl naturopatinio gydytojo ir žmogaus individualumo instituto įkūrėjo Peter J. D’Adamo, “ND D’Adamo” labiausiai parduodamų knygų, įskaitant “Valgyk teisę 4 savo tipą” ir “Tiesiogiai teisingai 4”. Jūsų Tipas “skatina konkrečią dietą, pagrįstą kraujo rūšimi, siekiant pagerinti sveikatą. Pasak “D’Adamo”, žmonės su B kraujo grupe turėtų valgyti skirtingus maisto produktus nei žmonės su kitokio tipo krauju, pavyzdžiui, A arba O. Ši teorija pagrįsta prielaida, kad jūsų maisto produktuose esantys baltymai, vadinami lektinu, reaguoja su krauju , Ir kad tam tikri lektinai yra labiau suderinami su kai kuriais kraujo grupėmis nei kiti.

Dietos pagrindai

Pasak kraujo grupės dietos šalininkų, valgant maistą, pritaikytą jūsų kraujo grupei, galėsite laikyti mažiau riebalų savo kūne, kovoti ir išvengti ligų, geriau jaustis ir sveikiau. D’Adamo taip pat teigia, kad žmonės su skirtingais kraujo grupiais įvairiais būdais virškia lektinus ar maisto baltymus. Kraujo tipo dietos entuziastai taip pat teigia, kad žmonės turėtų valgyti tokius pačius maisto produktus, kuriuos valgė panašūs kraujo grupės protėviai. Kadangi, pagal “D’Adamo” teiginius, žmonės su B tipo krauju buvo tradiciškai klejojantys, jie turėtų valgyti daugiau skirtingų dietų nei kitų rūšių kraujyje.

Ką valgyti

D’Adamo kraujo tipo dieta nesiskiria tarp teigiamų ar neigiamų kraujo grupių. Nesvarbu, ar jūs turite B teigiamą ar B neigiamą kraują, D’Adamo siūlo dietą, kuri subalansuoja tiek gyvūnų, tiek daržovių pasirinkimus. Tie, kuriems yra B tipo kraujas, turėtų valgyti “naudingos mėsos”, pvz., Ėrienos, ožkos, triušio, avienos ir elnio. B teigiami ir B neigiami kraujo tipai turėtų subalansuoti mėsos pasirinkimą su žaliais daržovėmis, kiaušiniais ir mažai riebiu pieno produktu.

Ko vengti

Tiems, kuriems B tipo teigiamas arba B neigiamas kraujas, D’Adamo rekomenduoja vengti kviečių, grikių, kukurūzų, lęšių, žemės riešutų, sezamų sėklų ir pomidorų. Jis tvirtina, kad šie maisto produktai pakenkia B grupės kraujo grupės metabolizmui ir gali sukelti skysčių susilaikymą, nuovargį ir hipoglikemiją. D’Adamo taip pat pažymi, kad B grupei reikėtų vengti vištienos, nes jame yra vadinamas “agliutinuojančiu lektinu”, kuris gali užpulti B tipo kraujo krešėjimą ir gali sukelti imuninius sutrikimus ar insultus.

Kritika

Pasak Niujorko universiteto Langone medicinos centro, kraujo tipo dieta nėra pagrįsta moksliniais įrodymais. Tolesnis susirūpinimas kelia tai, kad kai kuriems kraujo grupėms tam tikri maisto produktai yra ribojami, todėl dalyviui sunku gauti visas sveikatai reikalingas maistines medžiagas. Amerikiečių šeimos gydytojų akademija taip pat kritikuoja kraujo rūšies dietą, nurodydama, kad jos yra “išmintingos” dietos.

Pasiūlymai

Pasitarkite su savo gydytoju, kaip išlaikyti sveiką svorį ir pagerinti bendrą sveikatą ir mitybą, nesvarbu koks yra jūsų kraujo rūšis. Amerikos daktarų šeimos gydytojų akademija siūlo, kad vietoj ramybės dietos valgyti subalansuotą ir įvairią mitybą, apimančią daugybę vaisių, daržovių ir nevalytų grūdų. Nepalikite valgio, atkreipkite dėmesį į savo porcijos dydžius ir riboja natrio, cukraus, cholesterolio, trans-riebalų ir sočiųjų riebalų kiekį. Galiausiai reguliariai sportuokitės, kad būtumėte tinkami ir sveiki.