Boksas namuose

Boksas yra labai konkurencinga, visapusiška sporto rūšis, kuri reikalauja stipraus, lankstumo ir ištvermės. Nors intensyviausias mokymas ir išsilavinimas gali būti surastas tik gyvais treniruočių ir kovos metodais, daugelis žmonių neturi galimybės naudotis patikima bokso mokyklos, klubo ar mokymo centru savo vietovėse. Tačiau, pagal “Ironlife Magazine”, praktiškai kiekvienas gali pradėti mokytis bokso pagrindų tinkamu požiūriu, įrankiais ir namuose treniruotėmis.

Nustatykite erdvius kambarius savo namuose, kad galėtumėte rengti savo bokso treniruotes. Sustabdykite sunkų maišą, kad būtų galima kultivuoti gręžtuvus. Padėkite visą veidą esantį veidrodį ant toli sienos, kad padėtumėte šešėliniam boksui ir kovos su treniruotėmis metodams.

Sukurkite kasdienį treniruotės režimą, kuris apima ruožus, stiprumo treniruočių pratybas ir laikinus maišelius. Pradėkite kiekvieną dieną rankomis ir pečių ruožais, kad paruoštumėte savo bicepsus, tricepsą ir šeratos priekį arba “bokserio raumenis” savo pratimams. Atlikite nuo trijų iki penkių mygtukų, kurių kiekvieną sudaro 12 kartų.

Įdėkite savo rankų apvalkalus ir pradėkite permušti sunkų maišelį vieną minutę. Laikykitės tris minutes tarp kiekvieno rinkinio pertraukos ir tęskite, kol atliksite penkių vienos minutės perforavimo seansų rinkinius. Kai padidinate jėgą ir ištvermę, galite padidinti laiką, per kurį treniruojamas maišas, iki trijų minučių, o palaipsniui mažėdamas poilsio tarp kiekvieno rinkinio.

Įtraukite “šešėlinio bokso” pratybas. Įdėkite savo bokso pirštines ir artėja prie veidrodžio, kol jūsų atspindys yra arti savo paties aukščio. Visiškai ištraukite rankas, kad įsitikintumėte, jog esate bent du pėdos atstumu nuo veidrodžio, kad sumažintumėte stiklo smūgio ar laužymo riziką. Atlikite pagrindinį “shadowboxing” metodą, perforuojant įvairias užduotis savo apmąstymuose, naudodamiesi priešinga ranka, kad užblokuotumėte “įeinančią” ataką. Jei pageidaujate, priklijuokite mažą liniją ant grindų, kad įsitikintumėte, jog arčiau veidrodžio nei norite.

Išbandykite bokso knygas ir instrukcijų vaizdo įrašus, kuriuose pateikiami konkretūs deriniai, štampai, blokai ir treniruočių technika, kad padėtumėte savo namuose veikiantiems bokso seansams. Apsilankykite regioniniuose ar visos valstybės turnyruose, kad išbandytumėte savo asmeninį treniruotę prieš kitus kovotojus ir bokso studentus.