Boswellia serrata ekstrakto sąveika

Boswellia serrata, dykuma, gimtoji iš Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos, išsiskiria dervos rūgštimi, vartojančia smilkalus. Džiovintame sūryje yra “baltos rūgšties rūgščių” – fitocheminių medžiagų grupė, kuri, kaip pasirodė, turi priešuždegiminių, antiaritritinių ir diuretikų savybių, teigia “Green Pharmacy Herbal Handbook” autorius James Duke. Jie taip pat gali sąveikauti su vaistiniais preparatais, papildais ar vaistiniais preparatais, kuriuos vartojate, arba slapstysite ligos simptomus. Prieš pradėdami vartoti boswellia serrata, visada pasitarkite su gydytoju, kad galėtumėte gydyti bet kokią būklę.

Reikšmė

Boswellia serrata ekstraktas yra natūralių cheminių medžiagų, kurios gali pakeisti tai, kaip kiti vaistai ir papildai veikia jūsų organizmą. Kai kuriais atvejais jis gali padidinti arba sumažinti vaistų absorbciją. Jis taip pat gali būti derinamas su kitais vaistais, kad padidėtų teigiamas poveikis ar šalutinis poveikis, įskaitant toksiškumą. Jei vartojate boswellia serrata kartu su vaistiniais preparatais nuo astmos, antikoaguliantais, raminamaisiais preparatais, nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo – nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU) arba vaistais, kurie mažina cholesterolio kiekį kraujyje, gydytojas turi atidžiai stebėti jūsų būklę ir prireikus patikslinti recepto dozes.

Įrodymai

2008 m. Gruodžio mėn. “BMJ” paskelbtoje E. Ernsto knygoje “Boswellia ekstraktas” atliktoje sisteminėje apžvalgoje nustatyta, kad “boswellia” įrodymai yra “skatinantys, bet neįtikinantys” gydant ligas, kurias sukelia ar palaiko uždegimas. Tos sąlygos yra astma, reumatoidinis artritas, kelio osteoartritas, Krono liga ir kolageninis kolitas. Atliktose studijose nerasta jokių rimtų šalutinių reiškinių ar sąveikos.

Vaistų sąveika

Pasak “Natural Standard”, tarptautinės organizacijos, kuri renka ir vertina alternatyvių ir papildomų gydymo būdų tyrimus, “Boswellia” ekstraktas gali padidinti vaistų poveikį, pvz., Zafrilukastą ir montelukastą – leukotreino inhibitorius, kuriuos gydytojai skiria gydyti astmą. Tai taip pat gali mažinti cholesterolio ir trigliceridų kiekį bei padidinti anticholesterolio ir priešgrybelinių vaistų poveikį; priešingai, NVNU gali sumažinti teigiamą boswellijos ekstrakto poveikį artritui, o antiproliferaciniai vaistai, naudojami kovojant su vėžiu, gali padidinti jo poveikį ar Pasak Merilendo universiteto medicinos centro, “Boswellia” gali slopinti kraują ir trikdyti antikoaguliančių vaistų, pvz., Varfarino.

Žolelių sąveika

Boswellia gali papildyti papildų, tokių kaip gliukozaminas ir chondroitinas, poveikį osteoartritui gydyti. Tai gali padidinti maisto, papildų ir žolelių, pvz., Česnako, mažesnio cholesterolio kiekį, ir priešgrybelinių papildų, tokių kaip vynuogių sėklų ekstraktas ir alyvuogių lapų ekstraktas, poveikį. “Boswellia” ekstraktas taip pat gali sąveikauti su antiproliferacinėmis medžiagomis – cheminėmis medžiagomis, kurios neleidžia vėžio ląstelėms daugintis, taip pat su žolelėmis ir papildais, kurie veikia imuninę sistemą, antibiotikus, riebaluose tirpius vaistus ir raminamuosius vaistus, pagal “Natural Standard”.

Atsargumo priemonės

Boswellia serrata gali sukelti alergines reakcijas, virškinimo trakto sutrikimus ir rūgšties refliuksą. Paprastai boswellijų vartojimas apima menstruacijų propagavimą, pagal “Natural Standard”. Nėščios ir krūtimi maitinančios moterys turėtų to nevartoti.