Chlorella vs spirulina

Abi chlorella ir spirulina yra gėlavandeniai dumbliai – jūros dumbliai – yra daug chlorofilo. Šios nedidelės dumblių rūšys yra naudojamos kaip papildomas maistas, kurio sudėtyje yra sveikų maistingųjų medžiagų. Chlorella ir spirulina skiriasi priklausomai nuo jų tipo pigmento ar dažančiųjų junginių.

Turtingas Chlorofilas

Kaip rodo jo pavadinimas, chlorella yra daug žalio pigmento chlorofilo. Šis pigmentas suteikia žaliams augalams jų spalvą ir yra galingas antioksidantas, kuris padeda išvalyti kepenų ir virškinimo trakto toksinus ir mažina kenksmingą cholesterolio kiekį. Pasak Amerikos vėžio draugijos, chlorella turi 3 – 5 proc. Chlorofilo, didžiausią kiekį bet kokiose mikrodumblėse ir žymiai daugiau nei žaliosios daržovės.

Mėlynos ir žalios dumbliai

Spirulina yra retas mėlynasis pigmentas, vadinamas fikocianinu. “Alive” svetainėje pažymima, kad šis pigmentas yra stiprus antioksidantas, kuris padeda apsaugoti ląsteles nuo žalos. Šie mėlyna-zaliai dumbliai taip pat yra daug B komplekso vitaminų, vitamino E, cinko, vario, seleno, geležies, neeuropinių riebiųjų rūgščių ir kitų maistinių medžiagų. “Spirulino” maisto papildų vartojimas gali padėti sustiprinti imuninę sistemą ir sumažinti alerginių reakcijų riziką, tačiau reikia daugiau klinikinių tyrimų dėl šių naudos.

Dozavimas ir įspėjimai

Spirulina ir chlorella dozės yra panašios, ir jos yra tiek tabletės, skystų ekstraktų ir miltelių pavidalu. Merilendo universiteto medicinos centras rekomenduoja 500 miligramų spirulino dozę per parą. Įsitikinkite, kad įsigijote gryną kokybę spirulina ir chorella, nes jie gali absorbuoti toksinus iš savo aplinkos. Jei esate nėščia ar maitinate krūtimi, nenaudokite dumblių maisto papildų be konsultacijos su gydytoju.

Dumblių priedas

Abu šie dumblių maisto papildai gali būti naudojami kokteilius ir sultis arba apkepti ant salotų. Džiovintos arba skystos dumblių papildų šildymui arba virimui maistinės medžiagos bus suskaidomos. Į stiklinę vaisių arba daržovių skonį įpilama šaukštelis miltelių spiruilino arba chlorella arba 5 ml skysto ekstrakto. Jūs taip pat galite paimti šiuos dumblių priedus. Jei norėtumėte išbandyti tiek spiruliną, tiek cholellą, kiekvieną kartą vartokite keletą dienų arba pridėkite pusę dozės kiekvienam iš savo gėrimų ar maisto.