Chromo pikolinatas ir kūno statyba

Kultūristai visada ieško naujausių papildų ir įrankių, kad padėtų jiems kauptis, o kartais ir nuvilti ar net pavojingus rezultatus. Vienas toks maisto papildas, chromo pikolinatas, buvo parduodamas nuo praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio kaip būdas prarasti riebalų ir sukurti raumenų masę. Tokie teiginiai paskatino keletą sporto ir mitybos centrų tyrinėti chromo pikolinato poveikį sportininkams ir kultūristams. Tyrimai nerodė teigiamo poveikio ir galimo neigiamo šalutinio poveikio.

Identifikavimas

Chromas yra elementas, rastas žemės plutoje ir pridedamas prie metalų gamybos ir protezavimo. Tai taip pat randama maisto produktuose, pavyzdžiui, alaus mielėse, prieskoniuose, kepenyse, bulvinėse luobose, jautienos, daržovėse ir sūriuose, tačiau ši suma skiriasi ir nėra išsamiai ištirta. Maisto produktų perdirbimas juos pašalina iš natūralaus chromo ir sukėlė trūkumą daugelyje amerikietiškų mitybos. Chromo pikolinatas yra maisto papildas, kuris jungia chromą ir pikolio rūgštį, aminorūgščių triptofano pašalinį produktą.

Pretenzijos

Keletas įmonių parduoda įvairius priedus, kurių sudėtyje yra chromo pikolinato, kaip būdą padidinti energiją, gerinti kraujo apytaką, palaikyti cukraus kiekį kraujyje, deginti riebalus, prarasti svorį, padidinti stiprumą ir raumenų masę. “Chromium picolinate” produktai apima kapsules, tabletes, sportinius maisto produktus ir gėrimus bei įvairius svorio produktų produktus, dažnai kartu su kitomis medžiagomis, tokiomis kaip L-karnitinas, guarana ir ma huanas.

Efektai

Chromo pikolinatas stimuliuoja insulino aktyvumą, kuris padeda organizmui metabolizuoti gliukozę ir riebalus. Tačiau tyrimai nepavyko susieti chromo priedų su bet kokiu teigiamu poveikiu kūno sudėtį, naudojant pratimą ar be jo. Tyrimai, kuriuose dalyvavo vyrų sportininkai, parodė, kad ištvermės pratybų metu gali padidėti šlapimo kiekio chromo nuostolis, tai taip pat buvo įrodyta svorio kėlimo srityje, kaip teigia Linuso Paulingo instituto mikroelementų informacijos centras. Tačiau pratimas taip pat akivaizdžiai padidina chromo kiekį, kurį jūsų kūnas gali sugerti, o tai reiškia labai mažai grynojo elemento praradimo dėl pratimai.

“Expert Insight”

2003 m. Alabamos universiteto Chemijos ir biomolekulinių produktų koalicijos departamento J.B. Vincento žurnale “Sporto medicina” paskelbtas straipsnis apie galimą chromo pikolinato veiksmingumą kaip svorio ar raumenų vystymosi agentą. Straipsnyje buvo nurodyta, kad daugiau nei dešimtmetį žmonių, turinčių chromo pikolinato, tyrimų rezultatai nepasiteisino sveikų asmenų kūno sudėtį, net jei jie vartojami kartu su treniruočių programa. Dėl laboratorinių tyrimų, kuriuose nurodomas chromo pikolinatas, gali būti pakenkta DNR ir lipidams, sukelti mutacijas ir gali turėti tam tikrų neigiamų neurologinių pasekmių, Vincentas teigia, kad kitokios chromo formos, tokios kaip chromo chloridas, turėtų būti tiriamos kaip maisto papildai, nes jie mažiau linkę sukelti tokio tipo Oksidacinės žalos.

Apsvarstymai

Rekomenduojama paros dozė maistui ir maisto papildams, kurių sudėtyje yra chromo, yra 25 mikrogramai, arba mcg, moterims per dieną, o vyrams – 35. Klinikiniai tyrimai išbandė iki 1000 mikrogramų per parą iki devynių mėnesių, nors didesnės dozės nebuvo tirtos ilgu laikotarpiu, o poveikis nėra žinomas.

“Drugs.com” pažymi, kad viename tyrime, atliktame tarp ŽIV sergančių pacientų, gydant antiretrovirusiniais vaistais, padidėjo chromo ekskrecija. Remiantis Linuso Paulingo instituto duomenimis, taip pat buvo pranešta apie rimtas reakcijas į chromo pikolinatą, įskaitant inkstų nepakankamumą ir kepenų funkcijos sutrikimą, taigi, jei jau turite inkstų ar kepenų ligą, atsargiai turėtumėte naudoti chromo priedus. Chromo papildai gali taip pat padidinti kai kurių diabeto vaistų poveikį. Jei sergate cukriniu diabetu ir vartojate chromo, stebėkite insulino lygį ir pasitarkite su gydytoju, ar norite pakoreguoti dozę.

Įspėjimas