Gali kofeinas sukelti jūsų širdį praleisti ritmą?

Kofeinas, dažnai naudojamas energijos ir budrumo didinimui, kai kuriems žmonėms gali turėti keletą nepatogių šalutinių poveikių. Tai gali būti nerimas, drebulys, neramumas, pykinimas, miego sutrikimas, depresija, dažnas šlapinimasis ir širdies plakimas. Kai atsiranda širdies plakimas, galite jaustis taip, tarsi jūsų širdis praleistų ritmą.

Koefeino poveikis

Kofeinas veikia skatindamas centrinę nervų sistemą, kuri gali padidinti širdies susitraukimų dažnį, kūno temperatūrą, kraujospūdį ir kraujotaką į odą ir galūnių. Šie efektai gali prasidėti 15 minučių po geriamojo kavos ir gali trukti iki šešių valandų. Pasak Mičigano universiteto, vidutinės kofeino dozės, kurios iki 250 miligramų kavos sukelia daugybę žmonių, jei tokių yra, yra neigiami šalutiniai poveikiai daugumai žmonių. Tačiau didesnės kofeino dozės – iki 1000 miligramų arba 10, 6 uncijos puodelių kavos – daug didesnė tikimybė sukelti šalutinį poveikį.

Širdies plakimas

Širdies širdies plakimas yra jausmas, kad jūsų širdis pulsuoja gerklėje, krūtinėje ar kakle. Širdies širdies plakimas gali jaustis kaip jūsų širdis praleido ritmą ar sustojo, pažymi “MedlinePlus plus”. Jūs taip pat galite patirti nemalonų supratimą apie savo širdies ritmą. Nors širdies susitraukimai dažniausiai nerimą kelia, tai priklauso nuo to, ar širdies plakimas yra aritmija ar nenormalus širdies plakimas. Aritmijos yra greiti ar lėtiniai širdies plakimai, jie gali būti sukelti vainikinių arterijų ligos, vožtuvų sutrikimų, širdies operacijų, elektrolitų disbalanso, aukšto kraujospūdžio ar kitų sveikatos būklių.

Galimos priežastys

Širdies širdies plakimo priežastys yra nerimas, stresas, panikos priepuoliai, fiziniai pratimai, karščiavimas, dietos tabletes, nelegalūs narkotikai, alkoholis, nikotinas ir kofeinas. Kofeinas dažniausiai sukelia širdies plakimą, kai vartojamos didesnės dozės. Širdies širdies plakimas yra labai įprastas ir žinoma, kad jis ateina ir eina, pažymi Harvardo medicinos mokykla. Skirtingi žmonės gali patirti skirtingą dažnį ir sunkumą, kai kalbama apie širdies plakimą. Kai kurie žmonės gali turėti stiprų širdies plakimą daug kartų per dieną, o širdies plakimas gali būti retas reiškinys kitiems.

Nurodykite šaltinį

Nors širdies susitraukimai dažniausiai yra nekenksmingi, jie gali būti rimtesni, jei jie atsiranda dėl neįprasto širdies plakimo arba kartu su galvos svaigimu ar skausmais. Jei manote, kad kofeinas yra jūsų širdies širdies plakimo šaltinis, pabandykite sumažinti jūsų kofeino suvartojimą arba visiškai ištraukti kofeiną, kad galėtumėte teigiamai identifikuoti problemos šaltinį. Taip pat gali būti naudinga tuo pačiu metu pašalinti kitas įprastas priežastis, įskaitant alkoholį ir nikotiną. Jei problema išlieka, gydytojas gali bandyti išsiaiškinti šaltinį, klausdamas daugybės klausimų ir naudodamas elektrokardiogramą, kuri yra priemonė, leidžianti įrašyti širdies elektrinį aktyvumą.