Gali kofeinas sukelti raumenų spazmus?

Kofeinas yra stimuliatorius, kuris gali sukelti šalutinį poveikį, ypač jei vartojate per daug ar jūsų kūnas yra jautrus medžiagai. Kofeinas yra šokoladas, kava, kolos riešutai, arbata, gaivieji gėrimai ir net kai kuriuose vaistuose. Svarbu sužinoti, kiek kofeino galite vartoti saugiai, nes tai gali paveikti kiekvieną žmogų skirtingai.

Naudojimas

Geriausia apriboti kofeino kiekį, kurį vartojate, net jei galite toleruoti didelius kiekius. MedlinePlus teigimu, vidutinis žmogus gali vartoti du ar keturis puodelius kavos, kurioje yra kofeinas. Vartojimas daugiau nei keturių puodelių gali sukelti žalingą šalutinį poveikį. Jei esate jautrus kofeinui, negalėsite vartoti net dviejų puodelių be šalutinių poveikių.

Šalutiniai poveikiai

Per daug suvartojamo kofeino vartojimas gali sukelti raumenų spazmus, raumenis, neramumą, galvos skausmą, nenormalų širdies ritmą, nerimą ir nerimą. Jums gali pasireikšti drebulys, nemiga, viduriavimas, dirglumas, pykinimas ir galvos svaigimas. Kofeinas taip pat veikia diuretiką, todėl galite šlapintis dažniau. Tai gali sukelti akių susimąstymą, jei vartojate per daug.

Raumenų spazmai

Kiti veiksniai nei kofeinas taip pat gali sukelti raumenų spazmus. Jie gali atsirasti dėl dietos trūkumo, pavyzdžiui, dėl magnio ar kalio trūkumo ir dėl tam tikro raumenų pertekliaus. Taip pat yra įmanoma, kad vaistai ar vaistai, tokie kaip diuretikai, estrogenai ir kortikosteroidai, gali sukelti raumenų spazmus. Kai kurios ligos ir sutrikimai, tokie kaip raumenų distrofija, Lou Gehrigo liga ir miopatija, taip pat gali sukelti raumenų susitraukimą ir raumenų spazmus.

Apsvarstymai

Jei turite tam tikras sąlygas, pvz., Nenormalus sinusinio ritmo sutrikimas, nėštumo ar slaugos atvejų, turėtumėte riboti arba visiškai išvengti kofeino. Jei esate pripratę suvartoti didelius kofeino kiekius ir staiga sustoti, gali pasireikšti abstinencijos simptomai. Remiantis MedlinePlus, simptomai, susiję su nutraukimu kofeinu, gali būti mieguistumas, galvos skausmas, pykinimas ir vėmimas.