Gali pralaužti kamuolys?

Pratimai rutuliai, taip pat žinomas kaip treniruoklių kamuoliukai, stabilumo kamuoliai, šveicariški rutuliai ir jogos ar pilateso kamuoliai, yra skirti imtis daug bausmės. Bet jie neturi be apribojimų ir, kaip ir bet kokia kita plastinė sfera, įtempta slėgio sąlygomis, kai praeina minėti apribojimai, gali pralaužti pratybų kampą. Jei naudodamiesi protingai ir laikydamiesi kelių paprastų atsargumo priemonių, jums niekada nereikės patirti staigios pratimo kamuoliuko sprogimo žemyn po oda.

Svorio ribos

Dauguma treniruoklių kamuoliukų yra pažymėti naudotojo svorio riba, išspausdinta ant gaminio pakuotės arba pačiame rutulyje šalia oro vožtuvo. Tai yra didžiausia svorio suma, kurią gali naudotis jūsų treniruoklis. Nepamirškite įtakoti ne tik savo kūno svorio, bet ir bet kokios kitos įrangos, kurią naudojate ant svorio, svorį.

Funkcija

Vidutinis pratimo kamuolys skirtas išlaikyti jūsų statinį svorį. Dauguma treniruoklių kamuoliukų nėra skirti dinamiškam pakartotiniam šokinėjimui, tiek kardio ar tiesiog kaip žaidimo būdui. Trys treniruoklių kamuoliai, skirti naudoti širdžiai, bus aiškiai pažymėti kaip tokie ir paženklinti dinamine svorio riba. Apriboti bet kokią šokinėjančią veiklą iki šio tipo rutulio, ir jūs labai sumažinsite staigaus išsiveržimo galimybę.

Burst-Proof

Kai kurie pratimo kamuoliukai pažymėti kaip atsparūs smūgiui. Tai nereiškia, kad jų negalima pjaustyti, bet jei smūgis prasiskverbia, kamuolys, o ne sprogsta, lėtai defliuos. Tai suteikia jums galimybę išardyti rutulį vietoj to, kad jis be kritulių nukrito į grindis, galbūt stumdomas stulpeliu ar hanteliu ant jūsų viršaus; pertraukiamojo pratybų rutulys gali turėti daugiau nei vieną nurodytą svorio ribą. Jei taip, “nepakankamumo” svorio apribojimas yra didžiausias svoris, kurį jis gali laikyti, ir vis tiek bus užtikrinta, kad jis lėtai išsikraus. Jo bendras svorio apribojimas gali būti didesnis negu atsparumo trūkiui riba, tačiau jei viršysite neatitikties ribas ir klaidingai sukuosite kamuolį per nuleistuvą, vis tiek galite rasti sau išmesti į grindis.

Prevencija / Sprendimas

Net patyręs nesusijungimo treniruotės kamuolys sprogsta, arba bent jau defliavus, jei jis bus nukirtas. Padidinkite savo pratimų rutulio gyvenimą išlaikydami jį nuo bet kokių objektų, aštrių ar kitokių, kurie gali sugadinti paviršių. Prieš naudodami jį patikrinkite ir pakeiskite, jei pastebėsite kokius nors įbrėžimus.

Įspėjimas

Perpildytas jūsų pratimo kamuolys padidina slėgį ant rutulio paviršiaus, o tai savo ruožtu gali padidinti sprogimo tikimybę. Tinkamai pripūstas pratimų kamuolis turėtų susisukti maždaug 6 cm po svoriu, galite patikrinti, ar nėra tinkamos infliacijos, kiekvieną kartą, kai naudojate kamuolį, nes jūs turite sėdėti ant jo daugeliui pratimų ir pakartotinai pripumpinkite kamuolys tik prireikus.