Juodi smūgiai ant krūtinės

Juodą smūgį, kurį sukelia krūtinės inkstai, gali būti lengvai aptraukti drabužiais, tačiau ateina maudymosi kostiumėlių sezonas. Galite jaustis nesmagiai, kai ateis laikas eiti į paplūdimį. Nors krūtinės inkštiros yra nekenksmingos, jos gali jus pajusti sąmoningai. Suprasdami daugiau apie tuos mažus juodus dėmelius, įskaitant tai, kaip juos užkirsti ir gydyti, galite kontroliuoti savo kūno spuogus, kad gautumėte aiškesnę krūtinę.

Simptomai

Kai pastebėjote juodas smūgis ant krūtinės, gali būti sunku liesti. Atidžiau apžiūrint, taip pat galite pažymėti apvalią viršūnę ant kiekvieno smūgio. Juodą smūgį taip pat gali lydėti kiti spuogai, įskaitant spuogus ir baltąsias geles.

Priežastys

Šiuos juodus smūgius ant krūtinės gali sukelti inkstai, kurie iš esmės yra pastebimai užblokuoti poras, pažymi MedlinePlus. Žarnoje užkimšus poras yra pigmento melanino, todėl inkstai yra tokie tamsūs. Negalima nuplauti juodgalvių taip, tarsi jie būtų užpildyti purvu, nes užblokavimą sukelia tamsintas aliejus. Juodagalvius sukelia per daug produktyvios riebalinės liaukos ir purvas bei aliejus.

Prevencija

Vienas iš geriausių būdų, kaip užkirsti kelią šiems piktinančius mažus juodus smūgius ant krūtinės, – išlaikyti jūsų odą švarią. Išvenkite griežtų muilų, nes jie gali išdžiūti odą ir iš tikrųjų skatina aliejaus gamybą, pažymi AcneTalks.com. Vietoj to, naudokite lengvą kūno nuplovimą be spalvų ar kvapiųjų medžiagų ir kiekvieną dieną nusiplauti savo krūtinę, kad išvalytumėte nešvarumus ar aliejų. Taip pat svarbu praustis po pratimo, prakaito užkimštos poros taip pat gali pasirodyti kaip inkštiros.

Gydymas

Jei jau turite krūtinę krūtinę, apsvarstykite jas, kad jie greitai išvyktų ir negrįžtų. Pirma, uždėkite šiltą suspaudimą per juodus smūgius, kad minkštintumėte aliejų ir medžiagą viduje. Tada įdėkite lankstą, kuris yra ilgas metalinis įrankis su maža skylutė viename gale, virš akmenuko viršaus. Paspauskite pūslelį per lanksto pabaigoje laikomą dangtelį ir švelniai spaudžiant. Juodagalvis turėtų greitai išsiveržti. Kai jis atidaromas, naudokite dvi medvilnines tamponus, esančius abiejose kriauklės pusėse, kad švelniai išspausdintumėte likusią medžiagą. Nuplaukite patalpą ir uždėkite antibakterinį kremą.

Įspėjimas

Paskambinkite savo dermatologui, jei švelnus spaudimas nelaiko jūsų inkštirų ištraukimo. Jei paspausite sunkiai arba naudosite pirštus, kad išspaustumėte smūgius, galite pažeisti odą, toliau spuogus ir netgi užkrėsti. Jūsų dermatologas gali naudoti medicininio lygio lancetą ar net chirurginę ekstrakciją, kad atsikratytų jūsų juodų smūgių, ir tada jums padės rasti recepto tirpalą savo juodosioms krūtinės skausmoms.