Juodieji pipirai ir skrandžio vėžys

Kai kurie sveikatos priežiūros specialistai mano, kad juodieji pipirai yra populiariausias prieskonis pasaulyje, kurie ilgą laiką vartojami dideliu kiekiu piktybinių navikų ir opos, tačiau šis teiginys nėra pagrįstas jokiais moksliniais įrodymais. Juodieji pipirai gali dirginti jūsų virškinimo traktą, tačiau jis taip pat buvo naudojamas skrandžio sutrikimams ir virškinimo sutrikimui Azijos šalyse šimtmečius.

Juodasis pipiras

Juodieji pipirai – tai vaismedžiai iš žydinčių vynuogių, vadinamų “Piper nigrum”. Juodieji pipirai yra visas, iš dalies nokintas vaisius, džiovintas į pipirų grūdus. Žalieji pipirai yra nesudėtingi vaisiai, o baltieji pipirai – nulupta sėkla. Juodieji pipirai yra gimtoji Indijos ir kitų atogrąžų regionų Azijoje, kur ji buvo medicinoje naudojama kartoms. Remiantis “Pagrindine vaistažolių medicinos knyga”, juodieji pipirai yra labiausiai parduodami prieskoniai pasaulyje ir dažniausiai naudojami europietiškos virtuvės prieskoniai. Juodųjų pipirų sūrumas yra susijęs su cheminiu piperinu, turinčiu antimikrobines savybes, ir safrolą, kuris yra šiek tiek kancerogeniškas dideliais kiekiais, kai švirkščiamas į žiurkes.

Skrandžio vėžys

Skrandžio vėžys, dar vadinamas skrandžio vėžiu, gali išsivystyti bet kurioje skrandžio dalyje ir gali išsivystyti į kitus organus. Pagal knygą “Profesionalus ligų vadovas” kas mėnesį skrandžio vėžys sukelia maždaug 800 000 mirčių. Skrandžio vėžio priežastys buvo diskutuojama daugelį metų, tačiau šiuo metu manoma, kad daugeliu atvejų daugiausia atvejų yra Helicobacter pylori bakterijos arba H. pylori bakterijos, o autoimuninis gastritas, žarnyno vėžys ir infekcijos bei genetiniai veiksniai yra susiję su padidėjusiu rizikos lygiu , Pagal “žmogaus biochemiją ir ligą”. “Merck Manual” dabar teigia, kad dieta neturi jokio vaidmens skrandžio vėžiu, nors Amerikos vėžio draugija vis dar perspėja apriboti rūkytą maistą, sūdytą žuvį ir mėsą bei marinuotus daržoves jūsų dietoje . Manoma, kad vaisių ir daržovių gausa dieta atgrasina skrandžio vėžį. H. pylori bakterijos taip pat yra pagrindinė skrandžio opos priežastis, ir nors juodieji pipirai kai kuriems žmonėms gali sukelti dirginimo simptomus, jo antibakterinės savybės gali trukdyti H. pylori bakterijų proliferacijai ir infekcijai.

Juodieji pipirai kaip priemonė

Iš “juodųjų pipirų” ekstraktai rodo antibakterines, priešuždegimines antioksidantines ir kancerogenines savybes, kurios apsaugo nuo gleivinių, esančių jūsų stemplėje, skrandyje ir žarnyne, pagal “Medicininį vaistažolių gydymą”. Be to, piperinas žymiai padidina seleno absorbciją, B Vitaminai, beta-karotinas, kurkuminas ir kitos maistinės medžiagos žarnyne. Tai taip pat pagerina termogenizmą ar šilumos gamybą jūsų kūne ir šiek tiek padidina medžiagų apykaitą. Tačiau medikų bendruomenė nelaiko, kad juodieji pipirai yra tinkamas gydymas skrandžio vėžiui, opoms ar bet kurioms ligoms. Pasitarkite su savo gydytoju, jei turite klausimų apie skrandį.

Juodoji pipirai yra dirginanti

Juodieji pipirai gali sudirginti skrandį, jei jie yra daug gausūs ir gali sukelti čiaudulį įkvėpus, tačiau nėra mokslinių įrodymų, kad tai susiję su žmogaus skrandžio vėžiu, remiantis “žmogaus mitybos biocheminiais, fiziologiniais ir molekuliniais aspektais”. Pagrindinis vėžio susirūpinimas Susijęs su juodaisiais pipirais, kyla iš medžiagos safrolo, kurį JAV maisto ir vaistų administracija JAV uždraudė naudoti kaip maisto priedą 1960-aisiais, nes didelės jo ekstrakto, įleisto į žiurkių dalis, metu kepenų vėžys kai kuriuose egzemplioriuose. Dozės buvo tūkstančiai kartų daugiau, nei bet kuris asmuo galėjo valgyti kaip žemės pipirus. Nepaisant to, gydytojai paprastai rekomenduoja išvengti juodųjų pipirų, jei turite skrandžio opa arba turite žarnyno operaciją.