Juodieji pipirai ir virškinimas

Juodieji pipirai yra viena iš populiariausių prieskonių, naudojamų visame pasaulyje, ir yra pridedama prie įvairių maisto produktų, kad pagerintų skonį ir sustiprintų virškinimą. Piperinas, aktyvus juodųjų pipirų principas, turi daug naudos sveikatai, kai jis paimamas iš vidaus, nuo palaikymo cirkuliacijos, mažina uždegimą, skatina virškinimo sultis ir fermentus. Norėdami gauti geriausius rezultatus ir užtikrinti šviežumą, supjaustykite ar kepkite visą pipirų kukurūzą. Vaistažolių preparatai nėra skirti pakeisti medicininę priežiūrą, todėl pasitarkite su savo gydytoju prieš naudodami juodųjų pipirų kaip žolelių priedą.

Viduriavimas

Jei kenčia nuo ūminio viduriavimo, juodieji pipirai yra tradicinė priemonė, naudojama Indijoje ir Afrikoje kaip anti-diarėja. 2001 m. “Planta Medica” paskelbtame tyrime Indijos Panjabo universiteto mokslininkai tyrė tradicinį juodųjų pipirų vartojimą gydant viduriavimą. Pelės buvo sukelti viduriavimą, naudojant tokius produktus kaip ricinos aliejus ir arachadono rūgštis. Paskelbus juodųjų pipirų, mokslininkai pastebėjo, kad pelėms buvo daug mažiau viduriavimo. Nors šis tyrimas remia liaudies paprikos vartojimą virškinamiesiems skundams, vis dar reikia daugiau klinikinių tyrimų su žmonėmis.

Skrandžio rūgštys

Jei tyrimai atskleidžia, kad jūsų skrandžio rūgšties kiekis yra mažas, galbūt dėl ​​prastos maisto medžiagų absorbcijos ir skaidymo, juodieji pipirai gali paskatinti sustiprėjusią skrandžio rūgšties susidarymą. Tyrime, paskelbtame “Afrikos medicinos ir medicinos mokslų žurnale” 2002 m., Port Harcourt universiteto mokslininkai ištyrė piperino poveikį skrandžio rūgšties sekrecijai žiurkėms. Piperinas turėjo didelį poveikį skrandžio rūgščiai, padidinus sekrecijos lygį iki 22 proc. Valgymas juodųjų pipirų su maistu gali padidinti jūsų organizmo gebėjimą suskaidyti ir virškinti maistą, tačiau, jei jūs kenčia nuo rūgšties refliukso ar pepsinės opos, atsargiai naudokite juodųjų pipirų.

Absorbcija

Juodieji pipirai padidina maistinių medžiagų, augalų cheminių medžiagų ir vaistų absorbciją, kai juos paimkite iš vidaus. 2007 m. “Mokslinių tyrimų ir mitybos kritinių vertinimų” paskelbtame tyrime buvo nustatyta, kad juodieji pipirai žymiai padidina maistinių medžiagų ir vaistų absorbciją žarnyne. Mokslininkai daro išvadą, kad juodieji pipirai gali pakeisti žarnyno sienelės pralaidumą, tuo pačiu lėtėja žarnų judrumas ir stimuliuojami žarnyno fermentai. Reguliariai imkitės juodųjų pipirų su maistu, kad pagerintumėte vitaminų, mineralų ir fitonutrių įsisavinimą, tačiau būkite atsargūs vartodami vaistus. Juodieji pipirai įtakoja daugelio vaistų kiekį kraujyje, todėl juos reikia paimti iš vaistų.

Fermentai

2000 m. “Die Nahrung” paskelbtame tyrime Indijos centrinio maisto technologijų instituto mokslininkai norėjo ištirti maisto prieskonių poveikį fermentų sekrecijai. Žiurkės, kurioms buvo skirtas piperino, aktyvus juodųjų pipirų principas, parodė geresnę amilazės, lipazės ir tripsino sekreciją kasoje. Šių virškinamojo fermentų gamybos padidinimas gali padėti riebalams, angliavandenių ir baltymų virškinimui ir skilimui organizme. Tyrėjai padarė išvadą, kad juodieji pipirai, kartu su daugybe kitų prieskonių, yra naudingas virškinimo stimuliatorius, turintis teigiamą poveikį kasos virškinimo fermentams.

Juodieji pipirai laikomi saugiais ir gerai toleruojamais daugumos gyventojų. Kai kuriuose individuose juodieji pipirai gali dirginti kvėpavimo ar virškinamojo trakto gleivines, tačiau retai yra alergiški. Jei po valgymo juodųjų pipirų patiria kokį nors virškinimo sutrikimą, nutraukite vartojimą. Jei esate receptinių vaistų, pasikonsultuokite su savo gydytoju, įsitikinkite, kad jums gerai valgyti juodųjų pipirų.

Sauga ir toksiškumas