Kalcio, magnio ir fosforo poveikis sveikatai

Kalcis, magnis ir fosforas yra pagrindinės mineralinės medžiagos, reikalingos jūsų organizmui. Mineralas yra natūraliai atsirandantis elementas, kuris turi būti jūsų dietos dalis. Dauguma mineralų padeda palaikyti skysčių ir elektrolitų pusiausvyrą aplink kūną ir ląsteles. Kalcio, magnio ir fosforo nauda sveikatai gerokai viršija skysčių pusiausvyrą.

Pasak “Francijas Sizerio” ir “Eleanor Whitney” “Nutrition”, kalcis yra labiausiai gausus mineralas organizme. Be to, kad padėtų reguliuoti širdies ritmą, kalcis yra jūsų kaulų konstrukcija. Senstant, kaulų mineralinis tankis mažėja, o tai gali sukelti lūžių riziką. Jei kaulų mineralų tankis pakankamai mažėja, galite išsivystyti osteoporozę vadinamą ligą. Viršutinė kaulų masė vystosi apie 30 metų amžiaus. Labai svarbu, kad kiekvieną dieną valgysite rekomenduojamą kalcio kiekį ankstyvame ir kitame amžiuje, nes pakankamai kalcio vartojimas gali užkirsti kelią pernelyg dideliam kaulų praradimui. Sveikas suaugęs žmogus turi valgyti 1000 mg kalcio per dieną. Po 51 metų rekomenduojama dozė yra 1200 mg per parą.

Magnis didelėms organizmo dozėms nereikalingas, tačiau jis padeda su kai kuriomis esminėmis kūno funkcijomis. Magnis palengvina raumenų atsipalaidavimą. Tai taip pat padeda gaminti tam tikrus baltymus ir energiją. Be to, tai padeda jūsų organizmui gaminti daug esminių fermentų. Fermentai yra svarbūs, nes jie yra hormonų išleidimo ir funkcijų visame kūne pirmtakas. Suaugęs vyras turėtų stengtis gauti 400-420 mg per parą, o suaugusiesiems – 310-320 mg per parą.

Fosforas yra antras labiausiai gausus mineralas organizme. Tiek DNR, tiek RNR yra fosforo, todėl jis svarbus augimui ir ląstelių reprodukcijai. Fosforas taip pat padaro maistinių medžiagų suskaidymą, išleidžiant galimą energiją, kurią kaupia valgomas maistas. Tai taip pat sudaro dalį fosfolipidų, kurie supa ląsteles. Fosfolipidai padeda apsaugoti ir reguliuoti, kas patenka į ir iš kiekvienos ląstelės. Suaugusiesiems rekomenduojama valgyti 1000 mg fosforo per dieną.

Sveika ir gerai subalansuota dieta turėtų suteikti kiekvieną iš šių trijų mineralų. Kalcis geriausiai gaunamas iš pieno produktų, tokių kaip pienas, jogurtas ir sūris. Jis taip pat yra tam tikruose daržovėse, pavyzdžiui, brokoliuose ir žalumynuose. Magnis yra vaisių, tokių kaip bananai ir avokadai. Jis taip pat gali būti riešutų, ankštinių daržovių, sojos produktų ir rudųjų ryžių. Fosforas randamas daugybėje mėsos produktų. Tai apima kepsnius ir lašišas. Fosforą taip pat galite gauti pupelėse, piene ir tam tikruose sūriuose.

Kalcis

Magnis

Fosforas

Šaltiniai