Kofeinas ir raumenų mėšlungis

Kofeinas gali sukelti raumenų traukulį ir mėšlungį, kai sunaudoja per daug jo. Kiti veiksniai, susiję su raumenų mėšlungiu, yra karštas oras, skysčių ar maistinių medžiagų praradimas kūne ir jūsų organizmo būklė. Jums gali atsirasti raumenų nuovargis, jei esate netinkamai sutvarkytas ir raumenys negali prilygti ir sugriežtinti pratimo metu. Jūsų raumenų deguonies tiekimas gali išeikvoti, dėl to atsiras spazmų. Jūsų nugaros smegenų refleksai yra pakeisti ir toliau stimuliuoti raumenis sutramdyti. Jūsų kofeino suvartojimas gali prisidėti prie šių veiksnių sukelto mėšlungio.

Nepagrįstas Susitarimas

Nejaučiniai raumenų sutraukimai, kai raumenys neatsilaiko, sukelia raumenų mėšlungį. Kramtys gali apimti raumenis, visą raumenį ar keletą raumenų vienoje srityje. Kramtys dažniausiai pasireiškia apatinės kojos ar veršio nugaroje, šlaunies atgal iš kojos ar šlaunies priekio. Kramtys taip pat turi įtakos rankoms, rankoms, kojoms, pilvei ir šonkauliui. Sportininkai susiduria su intensyvaus treniruočių raumenų mėšlungiu. Remiantis Amerikos ortopedijos chirurgų akademija, vyresnio amžiaus žmonės jautriai reaguoja į raumenų mėšlungį dėl raumenų nykimo, kuris paprastai būna 40 metų viduryje.

Nekontroliuojamas susitraukimas

Dėl kofeino perdozavimo gali atsirasti raumenų raumenys, kaip teigia Nacionalinė sveikatos institutų sveikatos medicinos enciklopedija “Medline Plus”. Raumenų susitraukimai atsiranda dėl nežymių raumenų susitraukimų arba nekontroliuojamų raumenų raumenų grupių, kurias kontroliuoja variklio nervų skaidulas. Priežastys taip pat apima dietos trūkumą, šalutinį poveikį nuo vaistų ar intensyvų fizinį krūvį. Raumenų susitraukimai gali atsirasti dėl streso ar nerimo arba gali būti susiję su nervų sistemos sutrikimu.

Šilumos ir dehidratacijos

Kofeinas gali sukelti šlapinimosi perteklių, kuris gali prisidėti prie dehidratacijos. Kofeinas taip pat padidina kūno temperatūrą. Dehidratacija ir karštis atlieka svarbų vaidmenį sukeliant raumenų mėšlungį. Dirbant ar sportuojant intensyvaus šilumos gali sukelti dehidrataciją ir druskos ir mineralų išeikvojimas, nes jūsų prakaitas išleidžia kūno skysčius. Pasak žurnalo “Iron Man”, tyrimai pasiteisino dėl kofeino poveikio. Kofeinas gali sukelti silpną vandens praradimą per keturias valandas, tačiau kai kurie tyrimai parodo, kad per šį laikotarpį gali būti užkirstas kelias vandens praradimui.

Per didelis kofeino vartojimas

Daugelyje sporto šakų ir energetinių gėrimų yra kofeino. Perduodamos energijos sprogimas gali padėti pratimų metu. Kofeinas taip pat gali padidinti kalcio kiekį raumenyse stipriems raumenų susitraukimams. Tačiau per didelis kofeino vartojimas gali sukelti raumenų drebėjimus, taip pat nervingumą, nerimą, dirglumą, greitą širdies plakimą ir nemiga, teigia MayoClinic.com. Per didelis kofeino suvartojimas yra lygiavertis geriamojo keturių ar daugiau puodelių kavos per dieną. Daugelyje gaiviųjų gėrimų, šokolado ir vaistų taip pat yra kofeino.