Kolageno gydymas nuo spuogų randus

Kolagenas turi seną kosmetikos naudojimo istoriją gydant spuogų randus, taip pat smulkias linijas ir raukšles. 1970-aisiais buvo įvestas galvijų kolagenas, sako Amerikos dermatologijos akademija (AAD), kuris iki pat 2000-ųjų pradžios buvo dermatologų minkštųjų audinių užpildas. Tuo metu JAV maisto ir vaistų administracija patvirtino žmogaus biotechnologinį kolageną. Nors nuo to laiko buvo įvestos daugiau ilgalaikių užpildų tipų, dermatologai vis dar naudojasi kolageno gydymu nuo spuogų randus.

Kodėl kolagenas?

Anot AAD, oda yra sudaryta iš trijų pagrindinių komponentų: hialurono rūgšties, elastino ir kolageno. Kai švirkščiamas į prislėgtą spuogų randą, kolagenas sukelia odos “drumstį”, todėl randai tampa mažiau pastebimi. Amerikiečių plastinių chirurgų draugija rodo, kad žmogaus kolageno užpildai gali būti naudojami pagal Cosmoderm arba Cosmoplast prekių pavadinimus. Žinoma, kad galvijų kolageno užpildai, tokie kaip Zydermas ir Zyplast, sukelia nemalonių odos reakcijų. Prieš gavus galvijų kolageno gydymą, pacientai turi būti alergiški.

Kaip tai daroma

Skysčio kolageno įšvirkščiama į odos paviršių, naudojant švirkštą su adata. Oda yra kruopščiai išvalyta prieš injekciją. Dermatologas gali leisti plotą arba taikyti vietinį anestetiką, norint desensibilizuoti odą prieš injekciją. In-office kolageno gydymas užima tik keletą minučių.

Šalutiniai poveikiai

“AAD” pažymi, kad populiarūs yra kolageno užpildai ir kiti užpildų tipai, nes jie nepaskiriami pacientais. Pacientai gali nedelsdami atnaujinti savo gyvenimą po gydymo su minimaliu šalutiniu poveikiu, moterys gali net pakartoti makiažą, kol jie išeis iš dermatologo biuro. AAD rodo, kad gali pasireikšti paraudimas ir patinimas, o kai kuriais atvejais – šviesos mėlynės. Norint sumažinti šį šalutinį poveikį, pacientams gali būti rekomenduojama praplauti ledą odą nuo 15 iki 20 minučių po gydymo.

Kiek trunka

Kolageno gydymas trunka amžinai, o rezultatas trunka nuo dviejų iki keturių mėnesių, sako ASPS. Kai kolagenas reabsorbuojamas į odą, būtina injekcija. Galima naudoti ilgesnius užpildus, kurių vienas naudojamas paciento kūno riebalams užpildyti randą. Dar vienas kitoks užpildo tipas, polimetilmetakrilatas – galvijų kolageno ir mikronizuotos plastinės sferos derinys, duoda nuolatinių rezultatų.

Vaistinių preparatai

Kai kurie anti-randų kremai be recepto gali paskatinti naują kolageno gamybą odoje, pažymi AAD. Tačiau šių produktų nauda yra labai ribota. Tie, kuriems yra labai silpni, apvalūs spuogų randus, gali pastebėti kai kurių patobulinimų, kai naudojami produktai, kurių sudėtyje yra glikolio rūgšties, retinolio ar vitamino C kaip veikliosios medžiagos.