Kraujo kojos akys vaikams

Kraujuojančios akys dažniausiai pasireiškia vaikams, dažniausiai atspindinčios akies paviršiaus uždegimą. Tai veda prie mažų paviršiaus kraujagyslių išsiplėtimo ir kraujo paakių akių atsiradimo. Nors šis simptomas gali kelti nerimą, pagrindinė priežastis dažnai nėra rimta. Dažnos kraujo krešulių akys vaikams yra infekcijos, alergijos ir dirginančios. Jei jūsų vaikas turi kraujo akis, kreipkitės į savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją dėl tikslios diagnozės ir tinkamo gydymo.

Infekcija

Dauguma kraujo kūnų akių atvejų vaikams yra paviršutiniškos bakterinės ar virusinės infekcijos. Ši sąlyga, žinoma kaip infekcinis konjunktyvitas arba rožinė akis, sukelia plonos membranos infekciją, apimančią akių paviršių ir akių vokus. Kadangi simptomai sutampa, gali būti sunku atskirti virusinį ir bakterinį konjunktyvitą. Tačiau stora akių išsiskyrimas būna dažniau su bakterine infekcija. Skaidrus, vandeningas akių išsiskyrimas yra labiau tikėtina, kai yra virusinis konjunktyvitas. Infekcinis konjunktyvitas gali išsivystyti dėl šalčio, gerklės skausmo ar ausų infekcijos, tačiau taip pat gali atsirasti atskirai. Pradžioje dažniausiai pasireiškia viena akis, tačiau infekcija paprastai sklinda į abi akis.

Alergijos

Vaikams, sergantiems šienligės ar kitų alerginių oro tarša, dažnai atsiranda akių simptomai, įskaitant šiek tiek kraujo paūmėjusias akis. Kaip alergija sukeliančios medžiagos ore patenka į nosį ir sukelia nosies simptomus, tos pačios medžiagos gali patekti į akis ir sukelti erzinančią alerginę reakciją. Dėl alergijos susijusių akių simptomų – būklės, vadinamos akių alergija ar alerginiu konjunktyvitu, dažniausiai sukelia oro žiedadulkės, pelėsių sporos, gyvūninės dumblės ir dulkių erkių liekanos. Vaikams, turintiems akių alergiją, paprastai būdingi vienalaikiai nosies alergijos simptomai, įskaitant čiaudėjimą, užgulimą ir sloga. Akių trintis dėl niežėjimo yra taip pat dažnas. Jūs galite pastebėti tamsius apskritimus vaiko akyse, dažniausiai vadinamą alerginėmis dėmėmis.

Dirgikliai

Cheminiai ar fiziniai dirgikliai gali būti kalti dėl jūsų vaiko kraujo krešulių akyse. Dažniausiai kaltininkai yra chloras iš baseino, dūmai, cheminiai dūmai, stiprūs kvapai, stiprus vėjas ir šaltas arba sausas oras. Atspindimas ryškios saulės šviesos šalinant vandenį ar sniegą taip pat gali dirginti jūsų vaiko akis, o tai sukelia kraujo paūmėjimą. Jei jūsų vaikas nešioja kontaktinius lęšius, galimi piktnaudžiavimo ar jautrumo valymui ir drėkinimui būdai. Dulkės ar nešvarumai, kurie patenka į akis, gali sukelti fizinį dirginimą ir paraudimą. Šiose situacijose įbrėžę akys gali nusiplizyti akies paviršių, dėl to gali toliau pakenkti dirginimas ir nemalonus pojūtis.

Kiti priežastys

Retais atvejais kraujo painiojimas akimis vaiko simptomai yra potencialiai rimta sisteminė liga arba akies sutrikimas. Pavyzdžiui, Kawasaki liga sukelia plačiai paplitusią kūno kraujagyslių uždegimą, kuris gali pasireikšti kaip kraujospūdžio akys kartu su paraudytomis lūpomis, delnomis ir padais. Toli, vėjaraupiai ir penktoji liga yra kiti vaikų ligų, galinčių sukelti akių paraudimą, kartu su bėrimu, karščiavimu ir kitais simptomais, pavyzdžiai. Akių sutrikimai, dėl kurių paraudimas ar pilvo ertmė dažniau pasireiškia suaugusiesiems nei vaikai. Tačiau kartais vaikai kenčia. Pavyzdžiui, uždegiminis akies sutrikimas vadinamas uveitu iš pradžių gali atsirasti tėvų ar sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo dėmesio dėl akių paraudimo ir skausmo. Paprastai yra ir šviesos jautrumas. Uveitas dažnai pasireiškia kartu su kita liga, tokia kaip jaunatvinis artritas ir tam tikros rūšies inkstų liga. Kiti uždegiminiai akies sutrikimai, vadinami episkleritu ir skleridu, taip pat retai veikia vaikus ir gali sukelti konjunktyvito simptomus.

Gydymas, įspėjimai ir atsargumo priemonės

Nors daugelis su kraujo kūnelių akimis susijusių sutrikimų vaikams nėra rimti, svarbu kuo greičiau susisiekti su savo gydytoju, kad nustatytumėte priežastis ir pradėtumėte tinkamą gydymą. Gydymas priklauso nuo pagrindinės priežasties. Pavyzdžiui, antibiotikų tepalai arba akių lašai paprastai skirti bakteriniam konjunktyvitui. Antihistamininiai vaistai ir dirbtiniai ašaros dažnai rekomenduojami alerginiam konjunktyvitui. Kieta rankšluosčių per akis pagalba gali būti laikinai atleidžiama nuo akių niežėjimo, diskomforto, taip pat jautrumo šviesai. Tačiau reikia turėti omenyje, kad užkrečiamas konjunktyvitas yra labai užkrečiamas, todėl skalbyklę reikia plauti prieš pakartotinį naudojimą. Skubi medicininė priežiūra reikalinga, jei jūsų vaikas turi kraujospūdžius akis, kartu su sunkiu plyšimu ar šviesos jautrumu, pusiau akių akių išsiskyrimu, karščiu Ar bėrimas. Kreipkitės pagalbos dėl neatidėliotinos medicinos pagalbos, jei jūsų vaikas patyrė akių sužalojimą, skundžiasi miglotąja regėjimu arba patiria vidutinio sunkumo ar sunkų akių skausmą. Neatidėliotina priežiūra taip pat reikalinga, jei įtariate, kad kažkas gali būti jūsų vaiko akyje, arba jei tam tikros rūšies cheminės medžiagos pateks į vieną ar į abi akis. Apžvalga ir patikslinimai: Tina M. St John, M.D.