Kultūrizmas ir nugaros skausmas

Kultūrizmas gali būti intensyvus ir kartais gali sukelti tokius dalykus kaip apatinės nugaros dalies skausmas. Gali atsirasti kelios apatinės nugaros dalies skausmo priežastys: tai gali būti dėl raumenų disbalanso, jūsų technikos dėl tam tikrų pratimų ar traukimo būdų. Svarbu išsiaiškinti priežastis, spręsti problemą ir atsikratyti apatinės nugaros dalies skausmo, nes tai neleidžia trukdyti jūsų treniruotėms ir turėti neigiamą poveikį jūsų kultūrizmo karjerai.

Technika

Vienas iš pagrindinių kultūrizmo pratybų, dėl kurių galite pažeisti apatinę nugaros dalį, – tai smūgis. “Deadlifting” sukuria stiprius blauzdos nugarą, glutelius ir apatinę nugaros dalį, tačiau taip pat kelia didelę riziką. Pasak Jim Smitho, dyzelino įgulos stiprumo ir kondicionavimo, dauguma nuovargio sužalojimų atsiranda, kai jūs inicijuojote judesį nugara, o ne kumštelius, arba leidžiate barą nuvesti nuo savo kūno.

Tvirti raumenys

Gana dažnai nugaros skausmas gali kilti dėl problemų, susijusių su klubais. Jei turite tvirtus gleivius ir dantų šonkaulius, judesio diapazonas jūsų dubuo yra ribotas, o tai reiškia, kad daugelis judesių, kurie paprastai atsiranda jūsų klubuose, iš tikrųjų atsiranda jūsų nugaros dalyje. Tai gali sukelti pernelyg didelį stresą jūsų stuburo ir nugaros raumenyse ir sukelti skausmą. Po kiekvieno treniruotojo įsitikinkite, kad po kiekvieno treniruotės ištempkite savo glutes ir hamstringas, o prireikus – sportuokitės.

Silpni raumenys

Dėl silpnų glutemų ir kaklo šonkaulių gali būti daugiau streso apatinėje nugaros dalyje, taip pat gali būti silpni pilvo. Daugelis kultūristų nepaiso ab mokymo, bijodamas, kad jų liemenės atrodys per storos arba manys, kad tai tiesiog nereikia, bet tai yra klaida. Stiprumo treneris Ericas Cressey rekomenduoja įtraukti savo programos pagrindinius stabilumo pratybas, kad padėtų sustiprinti visą midiškumą ir užkirsti kelią nugaros skausmui. Pratimai, tokie kaip lentos, šoniniai tilteliai, Pallof presai ir vamzdžiai, yra idealūs. Atlieki dvi 10 minučių pagrindines treniruotes kiekvieną savaitę.

Gydymas

Jei kenčia nuo apatinės nugaros skausmo, kuris ateina staiga, naudokite RICE metodą. Tai reiškia poilsį, ledą, suspaudimą ir aukštį. Laikykite ledo pakuotę ant nugaros ir 20 minučių paspauskite keturis ar aštuonis kartus per dieną. Kai skausmas sulaužys, apsilankykite pas gydytoją ar fizioterapeutą, kad galėtumėte įvertinti savo apatinę nugaros dalį, tada pradėkite mokymą, kai gausite patvirtinimą. Kai pradedate grįžti į treniruotes, įtraukite tempimo ir įtampą, įtvarą kumščiavimui ir pagrindinį treniravimą ir patikrinkite savo techniką visuose savo pratimuose, kad išvengtumėte skausmo pasikartojimo.