Rutuliai ant odos

Paprastai odos problema dažniausiai būna tarp vaikų, tačiau tai gali sukelti grybelius. Grybelis tampa užsikrėtęs grybelio rūšiu, kuris auga ir greitai dauginasi jūsų kūne, įskaitant odą, nagus ir galvos odą. Ši būklė taip pat sukelia niežulį ir diskomfortą.

Priežastys

Grybelis yra grybelinės infekcijos rūšis, kuri tampa parazitu jūsų kūne. Forma gyvena kūno išorėje, formuojanti žiedo formą. Grybelis yra užkrečiamas ir skleidžiamas per odą ir ant odos sąlytį su užsikrėtusiu asmeniu, nuo gyvūno prie žmogaus sąlyčio ar prieštarauja sąlyčiui su žmonėmis. Grybiena taip pat plinta per sąlytį su užkrėstu dirvožemiu, tačiau tai yra mažiau įprasta. Remiantis Amerikos dermatologų akademija, tiems, kurie turi silpną imuninę sistemą, yra didesnė rizika susirgti sąsiuviniais. Silpna imuninė sistema taip pat padidins simptomus.

Gydymas

Nešiojami gydymo būdai, tokie kaip klotrimazolas, terbinafinas, mikonazolas ir tolnafatas, naudojami grybelių smegenims gydyti. Šios procedūros yra prieinamos kremais ir kasdien taikomos odos raumenims. Prieš tepant kremą nusiplaukite ir išdžiovinkite, o du kartus per parą – mažiausiai dvi savaites, rekomenduojame “Mayo” kliniką.

Apsvarstymai

Jei po dviejų savaičių be recepto vartojamų vaistinių preparatų geriamasis kraujas gerėja, kreipkitės į gydytoją. Ji gali skirti stipreses gydymo galimybes, tokias kaip vietiniai butenafinas, ekonazolas ar terbiafino kremai. Taip pat galima vartoti receptinius vaistus, įskaitant griseofulviną, flukonazolą ir terbinafiną. Tačiau geriamieji vaistai turi šalutinį poveikį, įskaitant skrandžio sutrikimus ir kepenų funkcijos sutrikimus. Prieš vartodami vaistą, pasitarkite su savo gydytoju.

Prevencija

Apsaugokite nuo grybelių, nes dalijatės asmeniniais daiktais, tokiais kaip šukuosenos ir rankšluosčiai. Laikykitės storų drabužių ilgesnį laiką, nes tai sukuria drėgną aplinką, kad grynakrams augtų. Dušas po intensyvaus aktyvumo ir dažnai plaunamas rankas. Grybelis taip pat gali paveikti kojas. Naudodami viešą vietą, pavyzdžiui, sporto spintelę ar bendruomenės baseiną, dėvėkite sandalus, kad apsaugotumėte savo kojas nuo smegenų audinio.

Įspėjimai

Jei vartojate varfarino, vartojamo per burną, pasitarkite su savo gydytoju, prieš pradėdami vartoti geriamųjų vaistų nuo tulžies rūgšties. Šis vaistas turi sąveiką su geriamaisiais vaistiniais preparatais, vartojamais grybelams. Visada pasakykite gydytojui visus vaistus, kuriuos vartojate, kad išvengtumėte galimų sąveikų.