Salierų sėkla artritui

Salierų sėklos yra veiksmingas priešuždegiminis preparatas, skirtas vartoti kaip papildomą vaistą įprasto reumatoidinio artrito gydymo metu. Tradicinė senoji medicinos praktika Indijoje naudojo salierų sėklą reumatoidiniams simptomams, o šiuolaikiniai tyrimai nustatė daugybę fenolio ir flavonoidų antioksidantų, kurių salierų sėkloje yra priešuždegiminių savybių. Salierų sėklos yra tarp kitų paplitusių prieskonių prekybos centruose, o salierų sėklos grūduose iš restoranų tiekėjų yra pigesnės.

Sėklos auginimui reikalingos energijos, todėl augalai riebalų rūgščių laikyti aliejumi sėklose. Augalai naudoja antioksidantus, kad sėklų aliejus nebūtų oksiduojantis ir taptų susierzinęs, kol jie yra žemėje. Šie patys antioksidantai žmogaus organizme išsklaido deguonies radikalus ir juos išskiria, kad sumažintų uždegimą, pavyzdžiui, pasireiškia reumatoidiniu artritu. Salierų sėkloje yra daug fenolio antioksidantų, iš kurių daugiausia yra p-kumaro rūgšties, kuri turi anti-bakterijų ir antioksidacinių savybių. Salierų sėkloje taip pat yra flavonoidų antioksidantai, iš kurių labiausiai gausu apigenino. Apigeninas yra paplitęs daugelyje augalų, veikia kaip priešuždegiminis ir rodo pažadą gydant leukemiją.

Tarp salierų sėklų flavonoidų antioksidantų, liuteolinas yra stiprus priešuždegiminis poveikis ir, atrodo, veikia slopindamas uždegiminius veiksnius. 2007 m. Žurnalas “Pharmacology” rašė, kad mokslininkas Li Ziyan ir kiti teigė, kad liuteolinas gali slopinti DNR rašymą šabloną arba messenger RNR (mRNR), reikalingą COX-2, fermento, kuris pradeda uždegimą, gamybai. 2010 m. Romoje atlikta Antioksidacinių tyrimų laboratorija Mario Serafini pasiūlė, kad liuteolinas ir kiti flavonoidai slopintų plačios pro-inflammatory mediatorių aktyvumą.

Salierų sėklų produktai yra parduodami įvairiose nereguliuojamosiose, be receptuose, peroralinių papildų, skirtų reumatoidiniam artritui. Įrašydamas žurnalą “Inflammopharmacology” 1999 m. Mokslininkas M.W. Whitehouse ir kiti ištyrė Australijoje veikiančių be recepto vaistažolių preparatų veiksmingumą, naudodami nereceptinius NVNU, tokius kaip ibuprofenas, jų etaloną. Peržiūrint 37 vaistažolių preparatus, tik septyni preparatai buvo tokie pat veiksmingi kaip ir ibuprofenas, o iš šių septynių – niekas nesukėlė skrandžio sutrikimų, kurie kartais buvo susiję su nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo. Visuose 37 produktuose, įskaitant tuos, kuriuose buvo salierų sėklos, veiksmingumas svyravo nuo beveik iki nulio iki labai veiksmingo.

Salierų sėklos yra paprastas ir skanus prieskonis, kuris gali pridėti skonį bet kokiam patiekalui. Daugumoje prekybos centrų jis yra prieinamas prieskoniais. Restorano tiekėjams arba žolių mažmenininkams galite įsigyti miltelių sėklų saugioje vakuuminėje pakuotėje, kad užtikrintumėte šviežumą. Tačiau nereguliuojamos, be recepto ištaisytos priemonės suteikia šaligatvio sėklų ištraukas be aiškios etiketės, kad būtų nurodyta, kiek jų yra, ir kaip galima išmatuoti jų galimą efektyvumą.

Antioksidantai

Priešuždegiminis

“Over-the-Counter”

Kur įsigyti