Šaltos opos iš l-arginino

Šaltos opos yra skausmingos pūslelės, kurios dažniausiai atsiranda ant lūpų, bet gali išsivystyti bet kur nuo lūpų iki nosies. Šie opos, techniškai vadinamos herpes labialis, sukelia 1 tipo herpes simplex viruso. Nors virusas visada egzistuoja paveikto žmogaus organizme, šaltus opos gali sukelti saulės spinduliai, stresas, nuovargis ar ligos. Kai kurie žmonės dažnai yra protrūkiai. Manoma, kad amino rūgštis L-argininas yra vienas iš šalčio skausmingumo priežasčių.

Šaltos opos

Dviejų tipų herpes simplex virusas yra atsakingas už šaltojo opos ir lytinių organų pūslelines. 1 tipo HSV dažniausiai sukelia šaltkrėtis, o 2 tipas dažniausiai sukelia lytinių organų pūslelinį. Šaltosios opos dažniausiai trunka vieną ar dvi savaites, prieš pradedant gijimą, palaipsniui susidaro pluta ir šašas. Šaltos opos dažniausiai būna skausmingos, ypač jei jos liečiamos arba įstrigo.

L-lizinas

Pasak Merilendo universiteto medicinos centro, reguliariai vartojant l-liziną, gali būti užkertamas kelias prostatos ligoms, kaip ankšta ir lytinių organų pūslelinė. L-lizinas yra būtina amino rūgštis, tai reiškia, kad tai yra viena iš aminorūgščių, kurių organizmas negali gaminti, todėl žmonės turi ją gauti per maistą. Lizinas pasireiškia maisto produktuose, kurių sudėtyje yra baltymų, pavyzdžiui, mėsos, žuvies, kiaušinių ir pieno produktų, tačiau papildai suteikia didesnį kiekį. UMMC įspėja, kad ne kiekvienas tyrimas parodė teigiamų rezultatų dėl šalto skausmo prevencijos naudojant lizino papildus.

Lizino-arginino jungtis

L-lizinas ir kita aminorūgštis, l-argininas, dalijasi bendrais kūno keliais, o l-argininas slopina l-liziną. Tai reiškia, kad vartojant daug arginino, gali sumažėti lizino koncentracija. Kaip teigia Amerikos socialinės sveikatos asociacija, kai kurie žmonės teigia, kad dėl to gali atsirasti skausmingų jautrūs asmenys. Tačiau klinikinių tyrimų su žmonėmis nepagrindė mintis, kad mažinant arginino turinčių maisto produktų vartojimą maiste gali užkirsti kelią šaltkrėtimams, kaip teigia ASHA.

“Expert Insight”

Laboratoriniai tyrimai, paskelbti žurnale “Chemoterapija”, parodė, kad arginino trūkumas slopino herpeso viruso replikaciją audinių kultūroje. Argininas turi viruso augimą skatinančią veiklą, ir lizinas antagonizuoja šį poveikį. Kaip teigia tyrimo autoriai, žmonės, linkę į herpeso liga, gali išvengti didelio kiekio dietinio arginino ir papildyti lizinu, ypač streso metu.

Arginino maisto produktai

Nors ASHA nerekomenduoja niekam nustoti valgyti maisto produktų, kuriuose yra arginino, tai skatina mitybą koreguoti, jei dažni prostatos uždegimai atsiranda dėl maisto. Galite apsvarstyti galimybę vartoti lizino papildus ir išvengti maisto produktų, kurių sudėtyje yra arginino, kai tik atsiranda pradiniai simptomai. Šie produktai apima riešutus ir riešutinius sviestas, sėklos, šokoladas, daržinė, kokoso, razinos, želatina, sveiki grūdai, lęšiai, sojos pupelės, špinatai, rapsukai ir jūros dumbliai. Kai kuriuose maisto produktuose, pvz., Mėsos ir pieno produktuose, taip pat yra arginino, bet jie turi daugiau lizino, todėl jie yra priimtini.