Subalansuota mityba vienerius metus

Per pirmuosius gyvenimo metus, motinos pienelis ar formulė yra pagrindinis mitybos šaltinis ir suteikia visus jūsų kūdikiui reikalingus maistinių medžiagų poreikius. Kai jam sukanka vienerių metų, jo poreikiai gerokai padidėja, o motinos pieno arba vieneto formulė negali jam suteikti tinkamos mitybos. Nors jūsų kūdikis gali pasirodyti sulėtėjęs, palyginti su pirmuoju 12 mėnesių laikotarpiu, jis vis sparčiai auga ir vystosi svarbūs organai. Amžius taip pat yra kritinis sveikos mitybos įpročio laikotarpis, kuris puikiai tinka pilnametystėje. Todėl svarbu užtikrinti subalansuotą ir sveiką mitybą nuo vienerių metų amžiaus.

funkcijos

Vienerių metų poreikis yra nuo 900 iki 1400 kalorijų per dieną, priklauso nuo jo veiklos lygio, dydžio ir lyties. Kadangi jis turi nedidelį skrandį, jis turi turėti maisto produktus, supakuotus su maistinėmis medžiagomis, kurių jam reikia ir kuo daugiau išlipti iš tuščių kalorijų. Kūdikio aprūpinimas įvairiais maisto produktais gali užtikrinti, kad jis atitinka visas maistines medžiagas, kurių jis nori sveikam augimui ir vystymuisi.

Subalansuota dieta

Jūsų kūdikiui reikia apie 2 puodelius pieno per dieną. Pienas, jogurtas ir sūris yra geri baltymų ir kalcio šaltiniai. Viena puodelio pieno yra lygi 1 puodelio pieno arba jogurto arba 2 uncijos lydyto sūrio. Dauguma vienerių metų kūdikių gali pradėti nuo motinos pieno ar pieno ruošimo iki karvės pieno. Įsitikinkite, kad vienintelis pilno pieno turėtumėte. Nugriebtas pienas ir riebalų neturintis pienas nerekomenduojamas, kol mažiausiai du amžius, nes vienerius metus jums reikia riebalų smegenų ir nervų vystymuisi. Taip pat pasirinkite tuos, kurių sudėtyje yra vitamino D, kad gautumėte papildomos naudos. Kūdikiui reikia apie 2 oz mėsos ir pupelių per dieną, kur 1 oz yra lygus 1 oz mėsos, paukštienos Arba žuvies, ¼ puodelio virtų sausųjų pupelių arba vieno kiaušinio. Liekna mėsa, pavyzdžiui, vištienos ir kalakutienos krūtinėlės, yra geras pasirinkimas. Taip pat atkreipkite dėmesį į baltąsias žuvis, kurios yra mažesnės gyvsidabrio lygyje, pvz., Laukinės lašišos, tilapijos ir menkių. Jūsų vienerius metus taip pat reikia apie 3 oz grūdų, iš kurių pusė yra sveiki grūdai. 1 oz prilygsta duonos gabalėlio arba pusės puodelio virtų ryžių, tešlos ar javų grūdų; jam reikia vieną puodelį daržovių ir vaisių kiekvieną dieną. Puodelis vaisių lygi mažai obuolių ar vidutinio dydžio bananų. Veggie ir vaisiai yra puikus antioksidantų ir skaidulų šaltinis. Renkantis daržoves, sutelkite dėmesį į lapuočius žalius, kad turėtumėte gausų geležies kiekį.

Apsvarstymai

Jei jūsų kūdikis yra vegetariškas, galite padidinti jo baltymų kiekį, pridedant daugiau pieno savo dietai. Taip pat galite padidinti savo geležies vartojimą iš lapinių žalumynų, tokių kaip špinatai ir brokoliai. Jei jūsų kūdikis yra veganis ir joje nėra valgio ar pieno, galite naudoti sojos pieną su stipriu vitaminu D, tofu su stipriu kalciu, Lapinius žalumynus ir kitus sojos produktus, kurie pakeis jo baltymų ir geležies poreikius. Taip pat galite papildyti savo kūdikį su žuvų taukais. Pasitarkite su savo pediatru, jei esate susirūpinęs.

Įžvalga

Kiekvienas vaikas auga skirtingu greičiu ir todėl turi skirtingų kalorijų poreikių. Jų poreikiai taip pat priklauso nuo jų dydžio, veiklos lygio ir lyties. Jei jūsų kūdikis atsisako valgyti valgio metu, jis tikriausiai yra pilnas ir nereikia jėgos šerti. Kol jūsų kūdikis auga normaliomis sąlygomis ir atrodo sveikas, jis tikriausiai gauna visą reikalingą mitybą. Tačiau, jei esate susirūpinę dėl savo dietos, pavyzdžiui, dėl antsvorio ar nepakankamo svorio ar įtariamo mitybos trūkumo, turėtumėte pasikonsultuoti su savo pediatru.

Įspėjimas

Nors galite pradėti šerti vienerių metų alergišką maistą, kurį galėjote laikyti, pvz., Kiaušinių baltymų, citrusinių vaisių, sojų ir medžių riešutų, turėtumėte nuolat stebėti alergines reakcijas. Be to, atidžiai stebėkite pavojų. Venkite maisto produktų, kuriuos sunku kramtyti, pvz., Kukurūzų, kietų saldainių, sveikų vynuogių ir karštų šunų. Ir visada prižiūrėkite savo vaiką valgydami.