Svorio praradimo klasė ir kada ją pasiimti

Konjuguota linolo rūgštis arba CLA yra riebalų, randamų pieno produktams, jautienai ir papildyti riebalų, kurie kartais rekomenduojami svorio netekimo tikslais. Tačiau tai yra prieštaringi įrodymai, todėl paprasčiausiai vartojant CLA papildymus greičiausiai nesumažės svorio, nebent atliksite kitų pakeitimų, pavyzdžiui, atliksite daugiau ir mažiau valgysite. Prieš pradėdami vartoti šiuos papildus, pasitarkite su savo gydytoju, kad įsitikintumėte, jog jie yra saugūs jums, ir sužinokite, kada juos vartoti – nes papildymų laikas nebuvo gerai ištirtas.

CLA ir svorio praradimo išmokos

Kai kurie tyrimai parodė, kad galimas pranašumas dėl svorio sumažėjimo, atsiradusių dėl papildomo CLA, įskaitant 2012 m. “Mityba” paskelbtą tyrimą, kuriame nustatyta, kad 12 savaičių sumažėja kūno riebalų, kūno masės indekso ir juosmens ir klubo santykio su CLA papildais. 2007 m. “British Journal of Nutrition” paskelbtame tyrime nustatyta, kad CLA papildai šešiems mėnesiams sumažino kūno riebalus, tačiau šis sumažėjimas daugiausia įvyko moterims, kurių kūno masės indeksas buvo mažiausiai 30, o riebalų nuostoliai daugiausia buvo kojų . Kituose tyrinėjimuose, paskelbtuose 2007 m. Tarptautiniame žurnale “Nutukimas”, nustatyta, kad 6 mėnesių laikotarpiu vartojant CLA papildai žmonėms buvo leista apriboti svorio padidėjimą ir sumažinti kūno riebalų kiekį.

Prieštaringi rezultatai

Nors kai kurie tyrimai parodė, kad CLA gali gauti naudos iš svorio netekimo, daugelis kitų to nedaro. 2012 m. “European Journal of Nutrition” paskelbtas peržiūros straipsnis parodė, kad nebuvo jokių įtikinamų įrodymų, kad CLA turėjo ilgalaikio poveikio kūno sudėtį. Net atliekant tyrimus, kurie rodo tam tikrą potencialią naudą, nauda nebūtinai yra bet kokiu kiekiu, kuris prilygsta reikšmingam svorio netekimui. Pagal tyrimą, paskelbtą 2007 m. “The American Journal of Clinical Nutrition”, bet koks sumažintas riebalų kiekis CLA yra labai mažas.

Galimi būdai CLA padeda su svorio netekimu

Remiantis straipsniu, paskelbtu Biochemijos leidinyje, galimi CLA poveikio svorio netekimo mechanizmai yra naujų riebalų ląstelių plitimo apribojimas, maisto produktų suvartojimo mažėjimas, energijos sąnaudų didinimas, riebalų saugojimo ląstelių naikinimas ir riebalų metabolizmo didinimas. Tačiau šios teorijos daugiausia pagrįstos gyvūnų tyrimais, tačiau CLA gali neturėti tokio paties poveikio žmonėms.

CLA poveikis kartu su fizine pratima

CLA kartais rekomenduojama kultūristams padidinti raumenų masę ir riboti kūno riebalus. Vis dėlto nėra pakankamai mokslinių įrodymų, kad galėtų naudoti šį naudojimą. Pavyzdžiui, 2002 m. Paskelbtame žurnale “Strength Conditioning Research Journal” nustatyta, kad CLA papildų vartojimas 28 dienų laikotarpiu nesuteikė jokios reikšmingos kūno sudėties naudos patyrusiems pasipriešinimo turintiems sportininkams, išskyrus vien tik atsparumo treniruočių treniruotes.

Galimas šalutinis poveikis iš CLA

2006 m. “Maisto mokslo ir mitybos kryžminiuose vertinimuose” paskelbtame apžvalginiame straipsnyje pažymėta, kad kai kurie tyrimai parodė, kad CLA gali neigiamai paveikti cholesterolio kiekį ir jautrumą insulinui. Kitu peržiūros straipsniu, paskelbtu “Lipid Research” žurnale 2003 m., Nustatyta, kad kai kurios CLA rūšys gali pakenkti kepenims ir gali mažinti riebalų kiekį mitybos metu. Nė vienas iš šių tyrimų nenustatė reikšmingos CLA naudos svorio ar kūno sudėtį. Ne visi tyrimai rodo tokį patį neigiamą poveikį CLA, tačiau 2004 m. Paskelbtame “The American Journal of Clinical Nutrition” paskelbtame apžvalginiame straipsnyje buvo nustatyta, kad dauguma tyrimų neparodė neigiamo poveikio cholesterolio kiekiui, tačiau žmonėms taip pat buvo mažai naudos dėl svorio sumažėjimo . Kitas galimas šalutinis poveikis yra viduriavimas, minkšta išmatos ir vidurių užkietėjimas.