Vaikystės vystymosi nepatogumų

Vaikams gali pasireikšti vidutinio sunkumo ir sunkus kognityvios, fizinės ir emocinės stagnacijos lygis, kai jiems nerodomas tinkamas rūpinantis ir globojantis globėjas. Rumunijos našlaičių padėtis, atsiradusi dėl komunizmo žlugimo ir diktatoriaus Nicolae Ceausescu valdžioje 1989 m., Ryškiai parodė poveikį, kurį gali turėti sunkus emocinis neatsargumas vaiko vystymuisi. Toks atėmimas, pasirodo, daro didelę įtaką vaiko smegenų vystymuisi, fiziniam augimui ir ilgalaikei psichinei sveikatai.

Neveikli draugystė

Tyrėjai, įskaitant Harvardo medicinos mokyklos Charlesą Nelsoną, savo išvadose pastebėjo kai kurių Rumunijos našlaičių tendenciją pasilikti prie bet kurio suaugusiojo, kuris parodė jiems švelnumo. 2006 m. Nelsonas sakė Nacionaliniam viešajam radijui (NPR), kad vaikai pasieks bet kurį suaugusįjį, kuris juos paims. Vaikų našlaičių darbuotojai perspėjo tyrimus, kad nesulaukė vieno konkretaus vaiko, nes “paskutinį kartą tai atsitiko, jie pasiėmė ją, o kai jie ją nugabeno, ji tiesiog išsikraustė į žemę ir nusišovė galvą, o tai tikriausiai yra jos kelias. Spręsti atmesti “, – sakė Nelsonas. Todėl vaikai, kuriems trūksta tinkamo meilės, gali sudaryti neribotą ryšį su bet kuriuo suaugusiuoju ir negali tinkamai apdoroti atsisakymo švelninti.

Smegenų vystymasis

Smegenų vystymasis vaikams yra tiesiogiai susijęs su jausmo lygiu, kurį jie gauna. 2007 m. Dokumente Nelsonas pažymi, kad smegenų vystymąsi po gimimo formuoja genų ir patirties sąveika. Jis teigia, kad mūsų aplinkoje ir patirtyse, kurie gali tiesiogiai paveikti smegenų vystymąsi, yra prieiga prie globėjo, tinkama mityba, sensorinė stimuliacija ir kalbinė reikšmė.

Psichinė sveikata

Tinkamo priespaudos su patikimu globėju formavimas yra būtinas vaiko dabartinei ir būsimai psichinei sveikatai. Priedas susijęs su ryšio tarp vaiko ir jo globėjo lygiu pirmaisiais gyvenimo metais. Vaikai, kuriems trūksta patikimo prisirišimo, neretai tobulina įgūdžių, reikalingų sveikiems santykiams kurti. Jiems gali būti sunku prisijungti prie kitų, trūkti pasitikėjimo ir savigarbos, bijoti pradėti santykius, parodyti pyktį ir būti kontroliuojamais. Vaikai su priespaudos sutrikimais gali jausti izoliuotą ir nesaugus.

Fizinis vystymasis

Vaikams, kurie gauna nepakankamą meilę, gali pasireikšti užsitęsęs fizinis augimas, nepaisant to, kad yra pakankamai mitybos. Kai kurie Rumunijos našlaičiai, remiantis 2006 m. NPR ataskaita, žurnalistams pasirodė esąs 6 metai, kai jie iš tiesų buvo 15-20 metų. Nelsonas paaiškino, kad ši sąlyga nebuvo susijusi su mitybos trūkumu, o jų kūnai nebuvo gaminami Pakankamas augimo hormonas. Tyrėjai teigė, kad stresinėje aplinkoje, pavyzdžiui, įstaigose, kuriose vaikai gauna minimalų poveikį ir sąveika, organizmas sutaupo energijos smegenų vystymuisi. Nors tai yra kraštutinis pavyzdys, daugelio rumunų našlaičių fizinio išsivystymo stoka parodė mokslininkams tiesioginį ryšį tarp malonumo ir stimuliacijos, kurį gauna vaikas, ir jo fizinį augimą.

Gydytojai gali parodyti meilę vaikui, žinodami, kad tai labai padidins jų fizinę, kognityvinę ir emocinę raišką. Gydytojai gali parodyti jausmus, paliesdami juos tinkamai, vykdydami atminimo veiksmus, kurdami dovanas, dainuodama, skaitydami ir įtraukdami vaiką į pagalbą projekte.

Jausmo parodymai