Virtos daržovės vs virtos

Kiekvieną dieną valgydami rekomenduojamą daržovių kiekį, galite sumažinti širdies ligų, vėžio, nutukimo ir 2 tipo cukrinio diabeto riziką dėl maistingųjų medžiagų, kurių šie maisto produktai yra. Tačiau pagal vartojimo metodą vartokite neteisingą kepimo būdą, ir vartojimo metu gali sumažėti iki 50 procentų vitaminų ir 15 procentų jūsų daržovių mineralų. Virimas gali būti gana greitas ir paprastas būdas virti daržoves, tačiau daugeliu atvejų geriau juos iškepti.

Maistinės medžiagos išlaikymas

2009 m. Rugpjūčio mėn. Žurnale “Zhejiang University of Science B” paskelbtame tyrime nustatyta, kad garuose buvo virimo būdas, dėl kurio mažiausias maistinių medžiagų kiekis buvo sumažintas brokolyje, įskaitant vitaminą C ir naudingus augalų chemikalus, vadinamus gliukozinolatais ir chlorofilu. Nors garuose nebuvo 2002 m. Gruodžio mėn. “British Journal of Nutrition” paskelbto tyrimo, dėl verbavimo sumažėjo daugiau kaip 50 proc. Brokolių ar špinatų, o verdimas gali sukelti nuostolius. Vyniojimas ir garavimas gali padidinti antioksidantų kiekį Daržovės, tačiau atkreipia dėmesį į 2008 m. Sausio mėn. “Journal of Agricultural and Food Chemistry” paskelbtą tyrimą bent jau iš dalies dėl to, kad virimas padeda šiuos junginius padaryti prieinamą jūsų kūnui.

Anti-nutrient Removal

Virimo gebėjimas šalinti medžiagas iš maisto kartais gali būti geras dalykas. Žmonėms, kurie gauna inkstų akmenis, gali būti naudingos verdančios daržovės, kuriose yra didelis oksalatų kiekis, dažniausiai aptinkamas šiuose akmenyse. Virimo metu gali būti pašalinta iki 87 procentų oksalatų daržovėse, o garuose tik 2005 m. Balandžio mėn. Leidinyje “Žemės ūkio ir maisto chemijos žurnalas” pašalinama iki 53 procentų šių antielemeninių medžiagų. Daržovės, kuriose yra daug oksalatų Įtraukti kai kuriuos žalius lapuočius daržoves, runkelius, saldžiosios bulvės, okra, lęšius ir sojos pupeles.

Tekstūra ir gaivumas

Daržovės, kurios buvo virtos, yra ne tik maistingesnės nei virtos, bet ir skonio skonio. Pasak tyrimo “Žmogaus mitybos ir dietologijos žurnalas” 2010 m. Vasario mėn. Atliktame tyrime, atliktas aklų skonio tyrimas parodė, kad žmonės nori įgauti virtus daržovių skonį, tekstūrą ir skonį.

Kiti svarstymai

Kiti būdai, kaip apriboti maistinių medžiagų kiekį maisto ruošimo metu, yra valgyti daržoves prieš jas nupjaudę, o ne po to, palikdami žievelę, supjaustant juos dideliais ir vienodo dydžio gabalais ir kuo greičiau juos virindami, kai juos pjaunate, pažymi straipsnis, paskelbtas “Fine Cooking” svetainė. Išgerdami daržoves, pasodinkite juos nedideliu kiekiu riebalų, kitaip jūs negalėsite absorbuoti riebaluose tirpių vitaminų A, D, E ir K iš savo daržovių. Į nedidelį kiekį citrusų pridėkite daržoves, kurių sudėtyje yra geležies, tokios kaip brokoliai, kopūstai ar špinatai, kad jūsų kūnas sugertų šį geležį.